mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Skoda za Wielkim Murem

Skoda za Wielkim Murem

Czeski producent samochodów wchodzi właśnie w nowy rozdział swojej działalności. W ubiegłym tygodniu rozpoczął on działalność na jednym z kluczowych rynków azjatyckich, w Chinach.

Skoda za Wielkim Murem

W zeszłym tygodniu podczas uroczystości w której udział wzięli lokalni VIP-owie, przedstawiciele najważniejszych chińskich mediów, a także reprezentanci Skoda Auto, Grupy Volkswagen, Grupy Volkswagen Chiny, Volkswagen Szanghaj oraz chińskiej sieci dilerskiej, zaprezentowano czeską markę Skoda. Tym wydarzeniem zapoczątkowała się jej obecność w Chinach.

Podczas imprezy, która odbyła się wieczorem, kilkuset gości miało okazję poznać bliżej pozycję Skody na rynku motoryzacyjnym, wyniki sprzedaży oraz najbliższe plany. Prezes zarządu Skoda Auto, Detlef Wittig zapewniał, że Skoda jest w stanie zaoferować bardzo konkurencyjny design oraz odpowiednią przestrzeń,  a także szereg innowacyjnych rozwiązań w stosunku do bardzo konkurencyjnego rynku motoryzacyjnego w tym kraju. Skoda zamierza w bliskiej przyszłości sprzedawać około stu tysięcy egzemplarzy rocznie, zdobywając tym samym 3-procentowy udział w rynku. Reakcje chińskich mediów oraz potencjalnych dilerów na tą 'egzotyczną' markę były początkowo bardzo pozytywne, co dobrze rokuje, porównując reakcje europejskich mediów na chińskie produkty.

Według umowy licencyjnej między Skodą, a jej partnerami z Chin, produkcja modelu Octavia rozpocznie się na azjatyckim rynku już w pierwszej połowie 2007 roku. W samochodzie nastąpią małe zmiany kosmetyczne, mające zadowolić gusta tamtejszych klientów, głównie w kwestii wyglądu zewnętrznego. W niedalekiej przyszłości produkowane będą również modele Fabia oraz Superb.

Czytaj także:

Octavia RS z dieslem (2006-09-12)

Jeździliśmy nową Skodą Superb (2006-09-08)

Skoda zwiększa produkcję Roomstera (2006-09-01)

 

Zobacz koniecznie: Wszystko o Skoda
Tematy w artykule: Skoda

Podobne wiadomości:

Skoda Kodiaq Sportline – polskie ceny już dostępne

Skoda Kodiaq Sportline – polskie ceny już...

Aktualności 2017-11-15

Rekordowa sprzedaż samochodów w Polsce. Skoda znów numerem jeden

Rekordowa sprzedaż samochodów w Polsce. Skoda...

Aktualności 2018-01-15

Komentuj:

~jaro 2006-11-23

zobaczymy chinske auto za 10-15 lat

~CHINY? 2006-11-01

Wiadomo Chiny to Buractwo....

~MOREX 2006-10-12

Chiny kupią każdą tandete.

~AT 2006-10-08

Skody są słabiutkie. Jakość taka sobie, wygląd pożal się Boże no ido tego dochodzi wygórowana cena !

~Kalosz 2006-10-07

Ja bym Skody nie kupił, i nie dlatego, że to wiejski wózek, tylko dlatego że ma wygórowane ceny - NIE JEST WARTA TYCH PIENIEDZY !

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.