mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Skoda zdominowała polski rynek

Skoda zdominowała polski rynek

Bardzo dobry wynik uzyskany przez Skodę w październiku, pozwolił tej marce umocnić się na pozycji lidera polskiego rynku aut nowych. W minionym miesiącu Skoda uzyskała 16-proc. udział w rynku, sprzedając blisko dwukrotnie więcej samochodów niż rok wcześniej.

Skoda zdominowała polski rynek
Ten rezultat świadczy o wielkiej popularności i renomie, jaką cały czas cieszy się Skoda w naszym kraju. I to zarówno, jeśli mówimy o klientach indywidualnych, jak i flotowych. W samym październiku zarejestrowano w naszym kraju, dane według CEPiK, 4.229 samochodów tej czeskiej marki, co przekłada się na 15,98% wszystkich rejestracji w tym czasie w Polsce. Najbliżsi konkurenci są w tym zestawieniu daleko z tyłu. Warto tylko powiedzieć, że dwie kolejne marki wspólnie osiągają gorszy wynik, niż sam lider.

Druga w klasyfikacji Toyota sprzedała 2.107 aut nowych (o 27 proc. więcej niż przed rokiem), a Volkswagen 1.905 (-5%). Największy wzrost sprzedaży, po Skodzie, w październiku odnotowało Renault, które to sprzedało o ponad 54% więcej samochodów nowych niż w październiku 2012 r.

Rynkowa dominacja Skody to zasługa głównie odświeżonej gamy modelowej – każdy z modeli tej marki należy do grona liderów swojego segmentu. W październiku po raz pierwszy w historii Skody zajęły jednocześnie pierwsze miejsca w czterech najważniejszych segmentach rynku: Citigo przewodzi rejestracjom wśród aut miejskich, Fabia – w klasie aut małych, Octavia – wśród kompaktów, a w klasie średniej pierwsze miejsce zajmuje Superb. Flagowa limuzyna Skody w październiku po raz pierwszy na naszym rynku została liderem w tym segmencie zarówno wśród Klientów indywidualnych, jak i flotowych.

Podobne sukcesy marka notuje na całym świecie - podczas gdy wielu innych czołowych producentów notuje spadki wyników i zmniejsza swój udział w rynkach, Skoda nie poprzestaje w rozwoju. Sukcesy takie jak ten w Polsce to kolejny etap w drodze do osiągnięcia strategicznego celu, jakim jest przekroczenia pułapu półtora miliona sprzedanych samochodów w 2018 roku.

Podobne wiadomości:

Volkswagen Arteon zastąpi Phaetona i CC

Volkswagen Arteon zastąpi Phaetona i CC

Aktualności 2017-02-24

Skoda Rapid – odświeżone wnętrze i nadwozie

Skoda Rapid – odświeżone wnętrze i nadwozie

Aktualności 2017-02-24

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
W pogoni za wydajnością
W pogoni za wydajnością
Coraz bardziej zaawansowane układy wtryskowe, poza zwiększaniem mocy silników, optymalizują proces spalania obniżając zużycie paliwa i zmniejszając emisję spalin.