mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Skody nadają się do recyklingu

Skody nadają się do recyklingu

Wszystkie znajdujące się obecnie w produkcji modele czeskiej marki są zdatne do recyklingu. Oznacza to, że minimum 85% ciężaru pojazdu można poddawać obróbce wtórnej.

Skody nadają się do recyklingu
Czeskie Ministerstwo Transportu wydało właśnie świadectwa zdatności do recyklingu dla modeli Fabia, Roomster, Octavia, Octavia Tour oraz Superb. W ten sposób firma Skoda Auto z dużym wyprzedzeniem spełniła wymogi prawne Unii Europejskiej dotyczące zdatności produkowanych aut do recyklingu. Obowiązek uzyskania odpowiednich zaświadczeń wejdzie w życie z dniem 15 lipca 2010 r.

Wszystkie aktualne modele Skody posiadają świadectwo zdatności do recyklingu, zgodnie z Dyrektywą Unii Europejskiej 2005/64/ES. Proces recyklingu w czeskim koncernie jest badany co roku podczas niezależnego audytu systemu ISO 9001. Zgodnie z dyrektywą unijną udział części zdatnych do recyklingu musi wynosić minimum 85% ciężaru samochodu, co oznacza, że obróbce wtórnej może zostać poddana większość zastosowanych w nich materiałów.

Zdatne do recyklingu materiały oraz elementy aut marki Skoda można wielokrotnie wykorzystywać do produkcji granulatu, mebli, produktów szklanych itp. Surowce wtórne w przemyśle motoryzacyjnym to metale, płyny oraz części podlegające demontażowi np. plastikowe elementy znacznych rozmiarów, w przypadku których istnieją zatwierdzone technologie wielokrotnej obróbki. Udział części zdatnych do recyklingu powiększają również w znacznym stopniu nowe technologie separacji materiałów po przemiale wraku.

Do produkcji aut marki Skoda wykorzystuje się wysokiej jakości materiały przyjazne dla środowiska. Skoda Auto preferuje stosowanie materiałów zdatnych do obróbki wtórnej, umożliwiając przetwarzanie poddawanej recyklingowi masy przy parametrach równych parametrom charakterystycznym dla kompletnie nowych materiałów.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Skoda
Tematy w artykule: Skoda

Podobne wiadomości:

Skoda Kodiaq Sportline – polskie ceny już dostępne

Skoda Kodiaq Sportline – polskie ceny już...

Aktualności 2017-11-15

Skoda stawia na młodych kierowców

Skoda stawia na młodych kierowców

Aktualności 2017-12-19

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Audi A1 to najmniejszy model w gamie niemieckiego producenta. Samochód debiutuje w pięciodrzwiowej wersji Sportback. Producent raczej nie wprowadzi do sprzedaży wariantu trzydrzwiowego.