mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Skody z Ukrainy

Skody z Ukrainy

W zakładzie Eurocar w miejscowości Solomonovo na Ukrainie ruszył właśnie montaż dwóch najnowszych modeli Skody - Roomstera i drugiej generacji Fabii.

Skody z Ukrainy

Zakład Eurocar montuje auta Skody od 2002 r. W zeszłym roku bramy tutejszej fabryki opuściło blisko 19 tys. aut. Poza dwoma nowymi modelami, w ukraińskiej fabryce montowane są również: Skoda Octavia, Skoda Octavia Tour i Skoda Superb.

Roomster i nowa Fabia powinny zwiększyć udziały czeskiej marki w dynamicznie rozwijającym się ukraińskim rynku. W 2006 r. do koncernu rodem z Mlada Boleslav należało 5,3% rynku motoryzacyjnego tego wschodnioeuropejskiego państwa.

Pojazdy Skody są montowane również w Bośni i Hercegowinie, w Indiach i w Kazachstanie, czynione są także przygotowania do montażu aut w Rosji. W tym roku ruszyła produkcja licencyjna Skody Octavia w Chinach.

Zobacz więcej o samochodach marki Skoda

Czytaj także:
Skoda Fabia: czy lider pozostanie liderem? (2007-04-26)

Test mojeauto.pl - Skoda Roomster

Komentuj:

~fenomen Skody ? 2007-10-06

Skoda to kaszana w 100%. Od modelu Fabia, Skody to kompletna kaszana i tandeta, prawie jak Dacia. W środku chamskie twarde plastiki jakich Niemcy nie widzieli od co najmniej 10 lat, a u nas tłuką. Kto to kupuje? Nie wiadomo, chyba jacyś debile. Widać, że Skoda to ulubiony pojazd różnych urzędów państwowych. Z tego wniosek, że bez łapówki nikt tego nie kupi. No bo wydaj ponad 40 tysięcy na Fabię, która delikatnie mówiąc jest niby autem, ani wyglądu ani osiągów, ani renomy. Gorsza od koreańskich! A w środku masakra bezguścia stylistów i za bylę pierdołę dopłacaj jeszcze człowieku. Felicja była jeszcze jako taka, bo przynajmniej tania i dość trwała, a potem zaczęli robić zbyt drogi chłam. A Roomster? Powiem krótko - kolejny niewypał. Za te pieniądze? Bozie! Jeszcze ten wygląd. Z tyłu człowiek czuje się jak uwięziony jak w klatce. Ni to pies ni wydra. A cena ocuci nawet pana Zdzicha, nieoficjalnego rekordzistę Polski i Europy na krótkim dystansie (0,5 l).

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.

Zalando Zalando