mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Skody "z kratką" już w ofercie

Skody "z kratką" już w ofercie

Do sprzedaży na naszym rynku trafiły czteroosobowe wersje ciężarowe modeli Octavia i Octavia Tour dla odróżnienia z przydomkiem Premia. Zakup tych aut pozwoli na pełne odliczenie podatku VAT i od kupna, i od paliwa do nich.

Skody
W połowie lutego Ministerstwo Finansów poinstruowało Urzędy i Izby Skarbowe odnośnie stosowania przepisów o odliczeniach podatku VAT na użytkowanie samochodów. To efekt grudniowego wyroku Trybunału Sprawiedliwości Wspólnot Europejskich w Strasburgu w sprawie C-414/07 Magoora Sp. z o.o. przeciwko Dyrektorowi Izby Skarbowej w Krakowie. Dzięki niemu przedsiębiorcy mogą m.in. w pełni odliczać od kosztów funkcjonowania firmy podatek VAT na zakup samochodów z homologacją ciężarową.

W odpowiedzi na zmianę przepisów Skoda Auto Polska S.A. przygotowała ciężarowe wersje czteromiejscowe swoich modeli osobowych - z kratką umieszczoną za tylną kanapą. Już teraz dostępna jest Octavia Premia i Octavia Tour Premia, a w najbliższych tygodniach pojawi się Roomster Premia.

Skoda Octavia Premia będzie dostępna z pełną gamą swoich silników. Do wyboru są trzy jednostki benzynowe: 1,6/102 KM, 1,4 TSI/122 KM i 1,8 TSI/160 KM oraz dwa silniki diesla: 1,9 TDI/105 KM i 2,0 TDI/140 KM. Ceny Octavii Premia będą się kształtowały od 46.804 zł netto.

Skoda Octavia Tour Premia w zależności od wyboru rodzaju silnika jest dostępna od 38.509 zł netto. Klienci mogą zdecydować się na jedną z trzech jednostek - benzynowe 1,6/102 KM lub 1,8 T/150 KM oraz wysokoprężną 1,9 TDI/101 KM.

Dotychczasowa gama pojazdów czeskiej marki, które uprawniają do odliczenia 100% podatku VAT, obejmowała wersje dwumiejscowe z kratką za przednimi siedzeniami - Fabia Van (w oparciu o Fabię hatchback), Fabia Van+ (w oparciu o Fabię combi) oraz Skodę Praktik.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Skoda
Tematy w artykule: Skoda auta z kratką

Podobne wiadomości:

Rekordowa sprzedaż samochodów w Polsce. Skoda znów numerem jeden

Rekordowa sprzedaż samochodów w Polsce. Skoda...

Aktualności 2018-01-15

Roadster Skody!?

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

~hania 2009-04-29

byłam wczoraj w vw ,na tiguana mam czekać ok. 3,4 miesiące,zgroza ! pozdrawiam miłośników vw

~qwerty 2009-03-18

Brawo Skoda!!! Ciekawe kiedy obudzi się reszta VW bo na razie cisza...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.