mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Skody "z kratką" już w ofercie

Skody "z kratką" już w ofercie

Do sprzedaży na naszym rynku trafiły czteroosobowe wersje ciężarowe modeli Octavia i Octavia Tour dla odróżnienia z przydomkiem Premia. Zakup tych aut pozwoli na pełne odliczenie podatku VAT i od kupna, i od paliwa do nich.

Skody
W połowie lutego Ministerstwo Finansów poinstruowało Urzędy i Izby Skarbowe odnośnie stosowania przepisów o odliczeniach podatku VAT na użytkowanie samochodów. To efekt grudniowego wyroku Trybunału Sprawiedliwości Wspólnot Europejskich w Strasburgu w sprawie C-414/07 Magoora Sp. z o.o. przeciwko Dyrektorowi Izby Skarbowej w Krakowie. Dzięki niemu przedsiębiorcy mogą m.in. w pełni odliczać od kosztów funkcjonowania firmy podatek VAT na zakup samochodów z homologacją ciężarową.

W odpowiedzi na zmianę przepisów Skoda Auto Polska S.A. przygotowała ciężarowe wersje czteromiejscowe swoich modeli osobowych - z kratką umieszczoną za tylną kanapą. Już teraz dostępna jest Octavia Premia i Octavia Tour Premia, a w najbliższych tygodniach pojawi się Roomster Premia.

Skoda Octavia Premia będzie dostępna z pełną gamą swoich silników. Do wyboru są trzy jednostki benzynowe: 1,6/102 KM, 1,4 TSI/122 KM i 1,8 TSI/160 KM oraz dwa silniki diesla: 1,9 TDI/105 KM i 2,0 TDI/140 KM. Ceny Octavii Premia będą się kształtowały od 46.804 zł netto.

Skoda Octavia Tour Premia w zależności od wyboru rodzaju silnika jest dostępna od 38.509 zł netto. Klienci mogą zdecydować się na jedną z trzech jednostek - benzynowe 1,6/102 KM lub 1,8 T/150 KM oraz wysokoprężną 1,9 TDI/101 KM.

Dotychczasowa gama pojazdów czeskiej marki, które uprawniają do odliczenia 100% podatku VAT, obejmowała wersje dwumiejscowe z kratką za przednimi siedzeniami - Fabia Van (w oparciu o Fabię hatchback), Fabia Van+ (w oparciu o Fabię combi) oraz Skodę Praktik.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Skoda
Tematy w artykule: Skoda auta z kratką

Podobne wiadomości:

Skoda Octavia face lifting - znamy polskie ceny

Skoda Octavia face lifting - znamy polskie...

Aktualności 2017-01-04

Skoda wyprodukowała 19 milionów samochodów!

Skoda wyprodukowała 19 milionów samochodów!

Aktualności 2016-12-29

Komentuj:

~hania 2009-04-29

byłam wczoraj w vw ,na tiguana mam czekać ok. 3,4 miesiące,zgroza ! pozdrawiam miłośników vw

~qwerty 2009-03-18

Brawo Skoda!!! Ciekawe kiedy obudzi się reszta VW bo na razie cisza...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Fabia R5 - rok pełen sukcesów
Skoda Fabia R5 - rok pełen sukcesów
Skoda Fabia R5 ma za sobą pierwszy w pełni przejechany sezon, który przyniósł imponującą liczbę wygranych i osiągnięć na rajdowych trasach całego świata.