mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Skradli 2 tys. luksusowych aut

Skradli 2 tys. luksusowych aut

Policjanci z Katowic rozbili zorganizowaną grupę przestępczą kradnąca luksusowe auta w południowej Polsce. Jak wynika z ustaleń, od 1996 r. łupem przestępców padło co najmniej 2 tys. takich aut.

Policjanci odzyskali kilkanaście skradzionych samochodów i motocykli o wartość około 1.200.000 zł. Od kilku miesięcy funkcjonariusze z wydziału do walki z przestępczością samochodową z Katowic pracowali nad rozbiciem zorganizowanej grupy przestępczej kradnącej luksusowe auta w południowej Polsce. Z ustaleń policjantów wynikało, że złodzieje praktycznie każdego dnia kradli auto, które następnie trafiało do paserów. Proceder ten był dla nich stałym źródłem dochodu.

W ręce funkcjonariuszy wpadło 9 osób. Zatrzymani mężczyźni są mieszkańcami Lubina, Dąbrowy Górniczej, Gliwic, Ożarowic i Sosnowca. Mają od 31 do 40 lat. Usłyszeli już łącznie ponad 90 zarzutów dotyczących działania w zorganizowanej grupie przestępczej kradnącej samochody. Przestępcy na dużą skalę prowadzili też handel kradzionymi autami i ich częściami. Policjanci i prokuratorzy szacują, że zatrzymani, którzy stanowią jedynie "czubek góry lodowej" w strukturze szajki, skradli w latach 1996 - 2006 w województwie śląskim, opolskim i dolnośląskim co najmniej 2000 samochodów. W toku prowadzonego śledztwa kryminalni odzyskali kilkanaście samochodów i motocykli różnych marek. Były to m.in. BMW X5, terenowe Nissany, Toyoty, limuzyny Volkswagena oraz motocykle Suzuki. Na poczet kar i grzywien policjanci zabezpieczyli u podejrzanych gotówkę, sprzęt RTV i samochód o wartości 100.000 zł.

8 zatrzymanych trafiło już za kratki. Sąd zastosował wobec nich tymczasowe aresztowanie, wobec jednego - poręczenie majątkowe. Sprawa jest rozwojowa. Śledczy planują kolejne zatrzymania.
Tematy w artykule: KGP kradzież

Podobne wiadomości:

Kradzieże aut w 2015

Kradzieże aut w 2015

Aktualności 2016-02-15

Kradzież samochodu. Co zrobić?

Kradzież samochodu. Co zrobić?

Aktualności 2016-01-13

Komentuj:

~do buraka Artexa 2007-12-27

nie dziw sie Artex jezdzi fiatem 126p i mu troche glupio

~Ham Solo do Artex'a 2007-12-23

odkąd kosztują więcej niż 100 tys. i nazywają się Murano, Land Cruiser lub Phaeton znawco motoryzacji.

~Artex 2007-12-21

Od kiedy Nissany, Toyoty i limuzyny Volkswagena to luksusowe samochody ??

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volvo XC60 - pierwsze teasery
Volvo XC60 - pierwsze teasery
To będzie jedna z najważniejszych premier tego sezonu. Nie tylko globalnie, ale również pod kątem polskiego rynku. Model XC60 jest najpopularniejszym modelem Volvo, mimo że ma już swoje lata. Dlatego przyszedł czas na kolejną odsłonę, a tymczasem producent podgrzewa atmosferę przed premierą.