mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Skradli 2 tys. luksusowych aut

Skradli 2 tys. luksusowych aut

Policjanci z Katowic rozbili zorganizowaną grupę przestępczą kradnąca luksusowe auta w południowej Polsce. Jak wynika z ustaleń, od 1996 r. łupem przestępców padło co najmniej 2 tys. takich aut.

Policjanci odzyskali kilkanaście skradzionych samochodów i motocykli o wartość około 1.200.000 zł. Od kilku miesięcy funkcjonariusze z wydziału do walki z przestępczością samochodową z Katowic pracowali nad rozbiciem zorganizowanej grupy przestępczej kradnącej luksusowe auta w południowej Polsce. Z ustaleń policjantów wynikało, że złodzieje praktycznie każdego dnia kradli auto, które następnie trafiało do paserów. Proceder ten był dla nich stałym źródłem dochodu.

W ręce funkcjonariuszy wpadło 9 osób. Zatrzymani mężczyźni są mieszkańcami Lubina, Dąbrowy Górniczej, Gliwic, Ożarowic i Sosnowca. Mają od 31 do 40 lat. Usłyszeli już łącznie ponad 90 zarzutów dotyczących działania w zorganizowanej grupie przestępczej kradnącej samochody. Przestępcy na dużą skalę prowadzili też handel kradzionymi autami i ich częściami. Policjanci i prokuratorzy szacują, że zatrzymani, którzy stanowią jedynie "czubek góry lodowej" w strukturze szajki, skradli w latach 1996 - 2006 w województwie śląskim, opolskim i dolnośląskim co najmniej 2000 samochodów. W toku prowadzonego śledztwa kryminalni odzyskali kilkanaście samochodów i motocykli różnych marek. Były to m.in. BMW X5, terenowe Nissany, Toyoty, limuzyny Volkswagena oraz motocykle Suzuki. Na poczet kar i grzywien policjanci zabezpieczyli u podejrzanych gotówkę, sprzęt RTV i samochód o wartości 100.000 zł.

8 zatrzymanych trafiło już za kratki. Sąd zastosował wobec nich tymczasowe aresztowanie, wobec jednego - poręczenie majątkowe. Sprawa jest rozwojowa. Śledczy planują kolejne zatrzymania.
Tematy w artykule: KGP kradzież

Podobne wiadomości:

Kradzieże aut w 2015

Kradzieże aut w 2015

Aktualności 2016-02-15

Jak uchronić się przed złodziejem?

Jak uchronić się przed złodziejem?

Technika 2015-05-20

Komentuj:

~do buraka Artexa 2007-12-27

nie dziw sie Artex jezdzi fiatem 126p i mu troche glupio

~Ham Solo do Artex'a 2007-12-23

odkąd kosztują więcej niż 100 tys. i nazywają się Murano, Land Cruiser lub Phaeton znawco motoryzacji.

~Artex 2007-12-21

Od kiedy Nissany, Toyoty i limuzyny Volkswagena to luksusowe samochody ??

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.