mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Słabe wyniki BMW to... dobry znak

Słabe wyniki BMW to... dobry znak

Słabe czasy BMW podczas ostatnich testów to paradoksalnie dobry znak dla Roberta Kubicy - czytamy w Przeglądzie Sportowym.

Słabe wyniki BMW to... dobry znak
- "Naszym celem na tym etapie przygotowań jest zrozumienie, jakie mogą być opcje ustawień przyszłorocznego samochodu" - uspokaja polski kierowca. W testach nie chodzi bowiem o najlepsze czasy okrążeń, lecz o wykonanie zaplanowanego programu prac, a to - jak twierdzi Robert - idzie dobrze. Paradoksalnie najsłabsze czasy kierowców BMW mogą wskazywać, że niemiecka stajnia jest najbardziej zaawansowana w pracach nad przyszłorocznymi bolidami.

Żadna ekipa nie skończyła jeszcze projektowania i budowy nowych samochodów, ale przygotowano już wiele komponentów na sezon 2009. Team BMW ma już prototypowe nowe skrzydła, system KERS oraz testuje nowe opony, które także bardzo będą różnić się od używanych dotychczas (nie są nacinane, a gładkie). Wszystkie te komponenty zainstalowane są do tegorocznych samochodów, które konstrukcyjnie nie były przygotowane do jazdy w tak odmiennej konfiguracji. Pojazdy takie w F1 potocznie nazywane są hybrydami.

Im więcej w aucie dodatków szykowanych na przyszły sezon, tym gorsze czasy okrążeń. Dlatego słabe wyniki zawodników BMW sugerują, że do sprawdzania mają dużo nowych podzespołów. Wniosek - prace nad przyszłoroczną maszyną są bardzo zaawansowane - być może najbardziej w całej stawce. Po odpadnięciu Hondy to BMW jest podobno liderem w dziedzinie rozwoju hybrydowych systemów KERS. Na razie więc polscy kibice nie mają powodów do zmartwień.
Tematy w artykule: F1

Podobne wiadomości:

Plotki o wejściu Volkswagena do F1 powracają

Plotki o wejściu Volkswagena do F1 powracają

Aktualności 2014-12-05

Rekord McLarena!

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek? Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek?