mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Słaby Gladiator

Słaby Gladiator

Marka Jeep należąca do grupy Chrysler odłożyła na bok swój szturm na segment kompaktowych pickupów. Szefowie koncernu długo zastanawiali się nad wprowadzeniem do produkcji modelu Gladiator, który po raz pierwszy pokazał się w 2005 roku na targach w Detroit.

Słaby Gladiator

Powodem dla podjętej decyzji była niewystarczająca opłacalność nowego modelu. Drugą sprawą jest także nieprzewidywalne rozszerzenie linii dostępnych samochodów aż do ośmiu modeli. Podczas, gdy przedwczesna 'śmierć' przygotowywanego modelu może zawieść dilerów, fanów marki oraz miłośników pojazdów z segmentu SUV, to na giełdzie papierów wartościowych może zostać odebrana jako znak przebiegłości producenta, zwiększając jego notowania.

Studium koncepcyjne modelu Gladiator, którego charakteryzowało podobieństwo do odświeżonego Jeepa Wranglera. Miał być zbudowany na całkowicie nowej, unikalnej platformie. Jeśli projekt zostałby zaakceptowany, a następnie przeszedłby do dalszej produkcji, to byłby jednym z nielicznych samochodów tego typu, wypełniając tym samym niszę w segmencie. Produkcja samochodu miała zakończyć przedłużającą się lukę na tej półce dla Jeepa. Ostatnim pickupem , który produkowany był przez tą markę, to model Comanche, którego produkcja zakończyła się w 1992 roku.

Marka Jeep w swojej historii produkowała już samochody o podobnym nadwoziu, takie jak Honcho oraz Jeepster. W latach 1963 do 1970 produkowano nawet samochód o takiej samej nazwie. Jednakże włodarze marki odpowiadają, że nowy Gladiator został już zabity, a następnie pogrzebany, więc nie należy patrzeć na niego pod pryzmatem przyszłości.

Czytaj także:

Ruszyła produkcja Dodge Nitro 2007 (2006-08-22)

Euro Camp Jeep 2006 (2006-07-13)

Jeep Compass już w produkcji (2006-06-01)

Zobacz koniecznie: Wszystko o Jeep
Tematy w artykule: Jeep Jeep Gladiator

Podobne wiadomości:

Jeep Wrangler od Vilner - nie taki złom

Jeep Wrangler od Vilner - nie taki złom

Aktualności 2017-02-10

Koncern FCA mieszał przy spalinach?

Koncern FCA mieszał przy spalinach?

Aktualności 2017-01-17

Komentuj:

~cyb 2006-08-22

juz robia

~alek 2006-08-22

ciekawe kiedy Jeep bedzie robil kompakty, albo samochody z segmentu małych aut - co, może niemożliwe??

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Po ośmiu latach przyszedł czas na następcę Skody Yeti. Nowy model zmienił się tak bardzo, że otrzymał nową nazwę - Karoq. Znamy już pierwsze szczegóły na temat kompaktowego SUV-a z Mlada Boleslav.