mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Słaby miesiąc "Wielkiej Trójki"

Słaby miesiąc "Wielkiej Trójki"

Sprzedaż samochodów w Stanach spadła o 14,1% w ostatnim miesiącu, do poziomu 1,2miliona sztuk. To najgorszy październik od 1992 roku, kiedy to udało się sprzedać tylko 1,1miliona aut.

Sprzedaż Forda spadła o 25,7%, a GM odnotował wyniki gorsze o 25,9%. Szczególne straty koncerny poniosły na polu pickupów i dużych SUVów (sport utility vechicles).

Jednak dla wielu producentów nie był to udany miesiąc:

-         DaimlerChrysler AG zniżkował o 2,8% w stosunku do października 2004 (tu zobacz samochody: Chrysler i Mercedes)

-         Sprzedaż Hyundaia spadła o 10,8% (poznaj modele Hyundaia w Polsce)

-         Nissan zanotował wyniki gorsze od zeszłorocznych o 16,5% (tu zobacz samochody Nissan)

-         Volkswagen sprzedał o 15,1% mniej aut (tu zobacz auta VW dostępne w Polsce)

Nawet wzrost sprzedaży Toyoty nie napawa optymizmem, gdyż wynosi tylko 1,3%. Wzrost grupa zawdzięcza przede wszystkim modelom Avalon (blisko spokrewniony z europejską Camry), Prius, Scion tC i Lexus GS.

Tu zobacz ofertę rynkową Toyoty i Lexusa

Po 10 miesiącach walki o klienta rynek w USA zdołał przyjąć 14,3 miliona samochodów, co stanowi niewielki wzrost w stosunku do analogicznego okresu roku poprzedniego (1,2%).

Wyraźnie bledną Ford i GM, które tracą udziały w rynku z roku na rok. 47,4% nowych aut na rynku pochodziło z fabryk tej dwójki rok temu. Obecnie ich udział spadł do 45,2%.

Coraz większy kawałek „amerykańskiego tortu” przypada Hondzie (zobacz samochody Honda). Dzięki nowemu Civicowi sprzedaż w październiku poszła w górę o prawie pół procenta. Honda podkreśla, że to piąty z kolei miesiąc, w którym (wraz z marką Acura) bije własne rekordy sprzedaży. Japoński producent objął w poprzednim miesiącu prawie 10 procent rynku, a od początku roku wprowadził w obieg ponad 5% sprzedanych aut.

Czytaj także:

PSA nie chce walki cen 2005-10-31

Ford i GM płaczą, a DaimlerChrysler zwyżkuje 2005-10-28

GM notuje wzrost w Chinach 2005-10-27

Ford nie ma sie czym chwalić 2005-10-21


Podobne wiadomości:

Ford nie ma się czym chwalić

Ford nie ma się czym chwalić

Aktualności 2005-10-21

Ford i GM płaczą, DaimlerChrysler zwyżkuje

Ford i GM płaczą, DaimlerChrysler zwyżkuje

Aktualności 2005-10-28

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.