mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Słaby miesiąc "Wielkiej Trójki"

Słaby miesiąc "Wielkiej Trójki"

Sprzedaż samochodów w Stanach spadła o 14,1% w ostatnim miesiącu, do poziomu 1,2miliona sztuk. To najgorszy październik od 1992 roku, kiedy to udało się sprzedać tylko 1,1miliona aut.

Sprzedaż Forda spadła o 25,7%, a GM odnotował wyniki gorsze o 25,9%. Szczególne straty koncerny poniosły na polu pickupów i dużych SUVów (sport utility vechicles).

Jednak dla wielu producentów nie był to udany miesiąc:

-         DaimlerChrysler AG zniżkował o 2,8% w stosunku do października 2004 (tu zobacz samochody: Chrysler i Mercedes)

-         Sprzedaż Hyundaia spadła o 10,8% (poznaj modele Hyundaia w Polsce)

-         Nissan zanotował wyniki gorsze od zeszłorocznych o 16,5% (tu zobacz samochody Nissan)

-         Volkswagen sprzedał o 15,1% mniej aut (tu zobacz auta VW dostępne w Polsce)

Nawet wzrost sprzedaży Toyoty nie napawa optymizmem, gdyż wynosi tylko 1,3%. Wzrost grupa zawdzięcza przede wszystkim modelom Avalon (blisko spokrewniony z europejską Camry), Prius, Scion tC i Lexus GS.

Tu zobacz ofertę rynkową Toyoty i Lexusa

Po 10 miesiącach walki o klienta rynek w USA zdołał przyjąć 14,3 miliona samochodów, co stanowi niewielki wzrost w stosunku do analogicznego okresu roku poprzedniego (1,2%).

Wyraźnie bledną Ford i GM, które tracą udziały w rynku z roku na rok. 47,4% nowych aut na rynku pochodziło z fabryk tej dwójki rok temu. Obecnie ich udział spadł do 45,2%.

Coraz większy kawałek „amerykańskiego tortu” przypada Hondzie (zobacz samochody Honda). Dzięki nowemu Civicowi sprzedaż w październiku poszła w górę o prawie pół procenta. Honda podkreśla, że to piąty z kolei miesiąc, w którym (wraz z marką Acura) bije własne rekordy sprzedaży. Japoński producent objął w poprzednim miesiącu prawie 10 procent rynku, a od początku roku wprowadził w obieg ponad 5% sprzedanych aut.

Czytaj także:

PSA nie chce walki cen 2005-10-31

Ford i GM płaczą, a DaimlerChrysler zwyżkuje 2005-10-28

GM notuje wzrost w Chinach 2005-10-27

Ford nie ma sie czym chwalić 2005-10-21


Podobne wiadomości:

Ford nie ma się czym chwalić

Ford nie ma się czym chwalić

Aktualności 2005-10-21

GM notuje wzrost w Chinach

GM notuje wzrost w Chinach

Aktualności 2005-10-27

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.