mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Słomian drugi w 6-godzinnym wyścigu

Słomian drugi w 6-godzinnym wyścigu

W miniony weekend polski kierowca pochodzący z Oleśnicy wziął udział w 6-godzinnym maratonie na torze Slovakia Ring. Jego zmiennikami w zespole ARC Bratislava było dwóch Słowaków. Zespół wygrał klasę D4-3500.

Słomian drugi w 6-godzinnym wyścigu
Na tor liczący prawie 6 km zjechała wyścigowa czołówka z Europy Środkowo-Wschodniej. Polak w zespole ARC Bratislava startowała za kierownicą Porsche 911 GT3 Cup. Wraz z Michałem załogę stworzyli Miro i Mateja Konopka. W oficjalnej sesji kwalifikacyjnej zespół wywalczył 8. pozycję startową. Podczas 6-godzinnego wyścigu trzyosobowa ekipa pięła się w górę stawki i gdy nad torem pojawiła się flaga w biało-czarną szachownicę Michał Słomian przekraczał linię mety na drugim miejscu. Wyścig wygrał inny polski kierowca Maciej Stańco w Ferrari F430 GT3.

"Do sobotniego wyścigu przyszło nam startować z 8 pozycji. Ja jechałem jako pierwszy. Na starcie wyprzedziłem dwa Porsche 997 GT3 i GT3 Cup S, Vipera GT3 oraz Ferrari F430 GT3. Przez kilkanaście pierwszych okrążeń broniłem się mocno przed Ferrari, ale na bardzo szybkim zakręcie popełniłem lekki błąd i zbyt szeroko wyjechałem na zewnętrzną. Jadąc lewą stroną po pułapce żwirowej, auto straciło stabilność, jednak udało mi się wybronić przed jakimś incydentem. Wtedy jednak z okazji skorzystało Ferrari i mnie wyprzedziło(...)Pod koniec swojej zmiany czułem już ewidentne zużycie opon, przez co nie dało się jechać tak szybkim tempem jak na początku. Wyścig zakończyliśmy ostatecznie na drugim miejscu w generalce, wygrywając przy tym klasę D4-3500. W zespole zapanowała radość, ponieważ nikt przed wyścigiem nie spodziewał się takiego rezultatu. Ten wynik to konsekwencja pracy całego teamu mechaników oraz nas jako kierowców podczas całego weekendu i podczas samego wyścigu oczywiście. Bardzo chciałbym podziękować całemu zespołowi ARC Bratislava, jak i moim rodzicom oraz wszystkim partnerom, którzy wspierali mnie podczas sezonu 2011", pwoiedział o wyścigu Michał Słomian.
Tematy w artykule: Michał Słomian

Podobne wiadomości:

Dolnoślązak wystartuje w Porsche

Dolnoślązak wystartuje w Porsche

Aktualności 2011-10-18

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.