mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Słowacka fabryka PSA ruszyła

Słowacka fabryka PSA ruszyła

Działalność nowoczesnej fabryki należącej do koncernu PSA Peugeot Citroen została właśnie zainaugurowana. W ceremonii uczestniczył Prezes Peugeot SA, Thierry Peugeot, dyrektor wykonawczy koncernu, premier Słowacji Robert Fico oraz szef fabryki Stefan Bosnak.

Słowacka fabryka PSA ruszyła

Od czerwca tego roku w słowackiej fabryce produkuje się samochody Peugeot 207. Auto, które jest w stanie spełnić potrzeby wymagającego rynku motoryzacyjnego, będzie teraz symbolem witalności słowackiego przemysłu samochodowego. Jego nowoczesny, a także elegancki wygląd łączy się z wysokimi notami zarówno w kwestii bezpieczeństwa, jak też i komfortu jazdy.

Nowe Centrum produkcyjne zostało postawione na 192 hektarowym terenie, w skład którego wchodzą cztery mniejsze budynki. Zatrudnionych jest tam 3.300 osób, pracujących w trzech zmianach. Dzięki takiej wydajności fabryka jest w stanie wyprodukować w przeciągu roku 300 tysięcy samochodów. Projekt budowy tego centrum został ogłoszony w 2003 roku. Szacowany koszt inwestycji został wtedy oszacowany na przeszło 700 milionów euro. Budowa oraz instalacja urządzeń taśmy produkcyjnej została zakończona w przeciągu dwóch lat, a na początku tego roku przeprowadzane były pierwsze próbne serie montażowe modelu 207.

Nowa fabryka w Trnavie została włączona w specjalny plan rozwojowy przeprowadzany przez koncern PSA Peugeot Citroen. Polega on na nieustannym ulepszaniu procesu produkcji. Pozwoliło to na osiągnięcie wysokiej jakości i wydajności w przeciągu krótkiego żywota tej młodej fabryki. Jean-Martin Folz, dyrektor zarządzający PSA, jest bardzo zadowolony z osiągnięć w zakresie konstrukcji obiektu, a także wydajności pracowników.
 

 

Tematy w artykule: PSA Trnava fabryka

Podobne wiadomości:

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Aktualności 2017-10-26

Fabryka Mercedesa w Jaworze - ruszyła budowa

Fabryka Mercedesa w Jaworze - ruszyła budowa

Aktualności 2017-06-19

Komentuj:

~SLD-2 2006-10-23

Nieudolna polityka SLD doprowadziła do wielkiego bagna w kraju, a mogliśmy mieć fabryki Volkswagena, PSA, Toyoty, Nissana, Hyundaia, i kilka innych ! Ale SLD wszystko spie.........

~SLD 2006-10-23

Dzieki SLD mamy Daewoo Matiza i Lanosa, a mogliśmy mieć na Zeraniu Volkswagena !!! Volkswagen był zainteresowany Żeraniem, ale komuchy wszystko schrzaniły (specjalnie !). Tak samo SLD zaprzepaściło szanse na fabryki PSA (własnie tą co jest na słowacji) oraz fabryki Toyoty i PSA (gdzie produkują Aygo, 107 i C1)

~maurycy 2006-10-20

a my mamy Astre sedan i co lepsze??

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.