mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Słowacki VW zatrudnia Polaków

Słowacki VW zatrudnia Polaków

Już od połowy września pracę w słowackiej fabryce VW w Nitrze będzie mogło podjąć około 100 mieszkańców Tarnowa i okolic. Mimo, że ta duża inwestycja ulokowana została ostatecznie w naszego sąsiada jej skutki - zmniejszenie bezrobocia - odczujemy i w naszym kraju. Coraz częściej zdarza się, że inwestorzy z sąsiedzkich krajów zwracają się po pracowników do Polski.

Słowacki VW zatrudnia Polaków

Pracę w słowackim VW w Nitrze znajdzie około 100 robotników z Tarnowa i okolic - informuje prezydent Tarnowa, Marian Bień. Powiatowy Urząd Pracy w Tarnowie już teraz przyjął więcej zgłoszeń niż jest oferowanych miejsc pracy. Pierwsze osoby mogą liczyć na zatrudnienie już od połowy września w zakładzie w Nitrze przy produkcji wiązek elektrycznych. Nitra oddalona jest o około 400 km od Tarnowa. Zatrudnieni oprócz wynagrodzenia (1400 zł netto) otrzymają lokum w hotelu i inne świadczenia socjalne.

Wiele wskazuje na to, że na tym sie nie skończy. Juz teraz prowadzone są kolejne negocjacje prezydenta Tarnowa Mariana Bienia i polskiego ambasadora Zenona Kosiniaka-Kamysza z zakładami w Bratysławie i Żilinie.

Przeczytaj także:

Rekordy w polkowickim VW MP (2006-12-28)

Volkswagen - polkowicki silnik (2005-10-12)

Co z Delphi w Polsce? (2006-07-13)

Michelin i MAN - liderzy inwestycji green field (2005-12-08)


 


Podobne wiadomości:

Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką

Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką

Polskie drogi 2018-02-07

S52 i S16 - nowe drogi ekspresowe W Polsce

S52 i S16 - nowe drogi ekspresowe W Polsce

Polskie drogi 2016-05-27

Komentuj:

~wrocławianin 2006-09-02

hm..400km za 1400... moze ze przeloty samolotem zapłacą, ale marny zarobek jak na taką wyprawe

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.