mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Słowacki VW zatrudnia Polaków

Słowacki VW zatrudnia Polaków

Już od połowy września pracę w słowackiej fabryce VW w Nitrze będzie mogło podjąć około 100 mieszkańców Tarnowa i okolic. Mimo, że ta duża inwestycja ulokowana została ostatecznie w naszego sąsiada jej skutki - zmniejszenie bezrobocia - odczujemy i w naszym kraju. Coraz częściej zdarza się, że inwestorzy z sąsiedzkich krajów zwracają się po pracowników do Polski.

Słowacki VW zatrudnia Polaków

Pracę w słowackim VW w Nitrze znajdzie około 100 robotników z Tarnowa i okolic - informuje prezydent Tarnowa, Marian Bień. Powiatowy Urząd Pracy w Tarnowie już teraz przyjął więcej zgłoszeń niż jest oferowanych miejsc pracy. Pierwsze osoby mogą liczyć na zatrudnienie już od połowy września w zakładzie w Nitrze przy produkcji wiązek elektrycznych. Nitra oddalona jest o około 400 km od Tarnowa. Zatrudnieni oprócz wynagrodzenia (1400 zł netto) otrzymają lokum w hotelu i inne świadczenia socjalne.

Wiele wskazuje na to, że na tym sie nie skończy. Juz teraz prowadzone są kolejne negocjacje prezydenta Tarnowa Mariana Bienia i polskiego ambasadora Zenona Kosiniaka-Kamysza z zakładami w Bratysławie i Żilinie.

Przeczytaj także:

Rekordy w polkowickim VW MP (2006-12-28)

Volkswagen - polkowicki silnik (2005-10-12)

Co z Delphi w Polsce? (2006-07-13)

Michelin i MAN - liderzy inwestycji green field (2005-12-08)


 


Podobne wiadomości:

Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką

Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką

Polskie drogi 2018-02-07

Ruch wahadłowy na Zakopiance

Ruch wahadłowy na Zakopiance

Polskie drogi 2017-07-31

Komentuj:

~wrocławianin 2006-09-02

hm..400km za 1400... moze ze przeloty samolotem zapłacą, ale marny zarobek jak na taką wyprawe

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.