mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Słowenia z winietami

Słowenia z winietami

Każdy samochód poruszający się po autostradach i drogach szybkiego ruchu w Słowenii będzie musiał posiadać winietę. Nowe przepisy zgodnie z rozporządzeniem tamtejszego rządu wejdą w życie z dniem 1. lipca br.

Słowenia z winietami
Nowy taryfikator opłat, który będzie od połowy roku obowiązywał na Słowenii jest kopią rozwiązań austriackiego systemu. Wykup winiet obowiązywał będzie wszystkie samochody osobowe. Dla ciężarówek i autobusów nic się nie zmieni. Nadal będą korzystać z obowiązującego systemu poboru opłat do 2010 roku, do momentu kiedy nie zostanie wprowadzone "ściąganie" należności poprze system satelitarny.

Koszt rocznej, słoweńskiej winiety (liczony rokiem kalendarzowym) wynosić będzie 55 euro. Półroczony z kolei będzie kosztował 35 euro. Motocykliści za rok zapłacą 22,50 euro.

Komentuj:

~Artur 2008-03-25

Konin - Nowy Tomyśl (A2) - 150km 3 razy w tą i spowrotem:) Ale przynajmniej da się jechać. Nie tak jak na A4

~www 2008-03-22

czyli 192 pln za cały rok, wszystkie autostrady, U nas za tą kasę 7,5 raza autostradą kraków katowice i spowrotem, czyli kpina

~Qbek 2008-03-22

U nas też powinny być winiety a niestety idziemy w stronę rozwiązania hiszpaśskiego totalnego bałaganu, kawałek płatny kawałek nie itp.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.