mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Słowenia z winietami

Słowenia z winietami

Każdy samochód poruszający się po autostradach i drogach szybkiego ruchu w Słowenii będzie musiał posiadać winietę. Nowe przepisy zgodnie z rozporządzeniem tamtejszego rządu wejdą w życie z dniem 1. lipca br.

Słowenia z winietami
Nowy taryfikator opłat, który będzie od połowy roku obowiązywał na Słowenii jest kopią rozwiązań austriackiego systemu. Wykup winiet obowiązywał będzie wszystkie samochody osobowe. Dla ciężarówek i autobusów nic się nie zmieni. Nadal będą korzystać z obowiązującego systemu poboru opłat do 2010 roku, do momentu kiedy nie zostanie wprowadzone "ściąganie" należności poprze system satelitarny.

Koszt rocznej, słoweńskiej winiety (liczony rokiem kalendarzowym) wynosić będzie 55 euro. Półroczony z kolei będzie kosztował 35 euro. Motocykliści za rok zapłacą 22,50 euro.

Komentuj:

~Artur 2008-03-25

Konin - Nowy Tomyśl (A2) - 150km 3 razy w tą i spowrotem:) Ale przynajmniej da się jechać. Nie tak jak na A4

~www 2008-03-22

czyli 192 pln za cały rok, wszystkie autostrady, U nas za tą kasę 7,5 raza autostradą kraków katowice i spowrotem, czyli kpina

~Qbek 2008-03-22

U nas też powinny być winiety a niestety idziemy w stronę rozwiązania hiszpaśskiego totalnego bałaganu, kawałek płatny kawałek nie itp.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic