mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Słowenia z winietami

Słowenia z winietami

Każdy samochód poruszający się po autostradach i drogach szybkiego ruchu w Słowenii będzie musiał posiadać winietę. Nowe przepisy zgodnie z rozporządzeniem tamtejszego rządu wejdą w życie z dniem 1. lipca br.

Słowenia z winietami
Nowy taryfikator opłat, który będzie od połowy roku obowiązywał na Słowenii jest kopią rozwiązań austriackiego systemu. Wykup winiet obowiązywał będzie wszystkie samochody osobowe. Dla ciężarówek i autobusów nic się nie zmieni. Nadal będą korzystać z obowiązującego systemu poboru opłat do 2010 roku, do momentu kiedy nie zostanie wprowadzone "ściąganie" należności poprze system satelitarny.

Koszt rocznej, słoweńskiej winiety (liczony rokiem kalendarzowym) wynosić będzie 55 euro. Półroczony z kolei będzie kosztował 35 euro. Motocykliści za rok zapłacą 22,50 euro.

Komentuj:

~Artur 2008-03-25

Konin - Nowy Tomyśl (A2) - 150km 3 razy w tą i spowrotem:) Ale przynajmniej da się jechać. Nie tak jak na A4

~www 2008-03-22

czyli 192 pln za cały rok, wszystkie autostrady, U nas za tą kasę 7,5 raza autostradą kraków katowice i spowrotem, czyli kpina

~Qbek 2008-03-22

U nas też powinny być winiety a niestety idziemy w stronę rozwiązania hiszpaśskiego totalnego bałaganu, kawałek płatny kawałek nie itp.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.