mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Smart Forfour na boczny tor

Smart Forfour na boczny tor

Koncern DaimlerChrysler poinformował o wstrzymaniu produkcji czteroosobowego modelu Smarta Forfour. DC skoncentruje się na budowie dwumiejscowego Smarta Fortwo. Dzięki planom restrukturyzacyjnym w 2007 roku Smart ma znowu przynosić dodatni bilans.

Smart Forfour na boczny tor
Szefom koncernu DaimlerChrysler chyba znudziły się negocjacje z potencjalnymi współwłaścicielami marki Smart i postanowili zająć się sami przyszłością marki produkującej miejskie samochody. Smart przejdzie teraz szereg planów restrukturyzacyjnych - zostanie jeszcze bardziej wkomponowany w struktury Mercedesa.

Dowiedz się więcej o marce Smart

Niestety zmiany odbiją się także na pracownikach. Z fabryki w Boeblingen zostanie zwolnionych około 300 osób. DaimlerChrysler zakłada, że dzięki temu „nowemu porządkowi” uda się zaoszczędzić około jednego miliarda Euro. Jak na razie koncern nie podpisał ostatecznych umów związanych z restrukturyzacją Smarta, jednak zmiany wydają się nie uniknione.

Czytaj także:

Nowe MG na bazie Smarta 2006-03-21

Smart na gaz 2006-03-20

Następca Smarta Fortwo w 2007 r. 2006-03-07

Smart Roadster - reinkarnacja? 2006-02-21

Piaggio nie chce Smarta 2006-01-24

Podobne wiadomości:

Następca Smarta ForTwo w 2007 r.

Następca Smarta ForTwo w 2007 r.

Aktualności 2006-03-07

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Po ośmiu latach przyszedł czas na następcę Skody Yeti. Nowy model zmienił się tak bardzo, że otrzymał nową nazwę - Karoq. Znamy już pierwsze szczegóły na temat kompaktowego SUV-a z Mlada Boleslav.