mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Smart Roadster po brytyjsku

Smart Roadster po brytyjsku

Brytyjskie konsorcjum Project Kimber zamierza przywrócić do życia model Smart Roadster, którego produkcja została niedawno zakończona. Kilka dni temu opublikowano pierwsze szkice nowego auta, który odrodzi się pod nazwą AC.

Smart Roadster po brytyjsku

Firma zamierza montować nowy samochód w jednej z fabryk w Wielkiej Brytanii i jest już w ostatniej fazie gromadzenia pakietu inwestycyjnego o wysokości 65 milionów funtów. Prezes Kimber, Lord James z Blackheath przyznał jednak, że początkowy plan nieco się opóźnił: "Zajęło nam to więcej czasu, niż przypuszczaliśmy". Dodał potem, że większość kluczowych inwestorów jest już blisko pełnej współpracy, lecz zostało jeszcze kilka spraw do całkowitego zamknięcia sprawy.

Na początku tego roku Kimber wynegocjował likwidację modelu Smart Roadster oraz Smart Roadster Coupe. Ponadto firma doszła niedawno do porozumienia ze Smartem, żeby przejąć maszyny, które były wykorzystywane do budowy poprzedniej odsłony samochodu. Nowy roadster pod znakiem AC na pewno nie będzie kopią starego modelu, co zresztą widać na zdjęciu. Firma Kimber wzięła się za całkowite przeprojektowanie nadwozia, lecz pozostawiła kilka "smaczków" jak choćby charakterystyczne klamki drzwi lub wygląd progów. Na rysunku widać również, że zastosowano w nim drzwi w stylu Lamborghini. Producent jak dotąd nie potwierdził, że zamierza wprowadzić takie rozwiązanie.

Pierwsze egzemplarze modelu Smart Roadster po reinkarnacji powinny pojawić się już w przyszłym roku.

Zobacz koniecznie: Wszystko o Smart
Tematy w artykule: Smart roadstery AC Roadster

Podobne wiadomości:

Smart nie stworzy crossovera

Smart nie stworzy crossovera

Aktualności 2015-06-11

Marki o najlepszym i najgorszym wizerunku w USA

Marki o najlepszym i najgorszym wizerunku w...

Aktualności 2015-07-27

Komentuj:

~vojta 2007-08-14

Najbardziej mi szkoda roudstera ---- był śliczny!!

~angel 2007-05-01

a mi sie podoba i jesli bede miala kupic sobie autko to wlasnie takie:-)

~trzy 2007-03-30

do dupy jest ten angol, oryginalny smart roadster designersko jest nie do pobicia, nie rozumiem czemu wstrzymali produkcje ;/

~saa 2007-02-03

nawet fajny ale moja corvettta lepsz

~anetka 2007-01-05

jak nie wiesz co to za auta to kup sobie maluha

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.