Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Smart Roadster - reinkarnacja?

Smart Roadster - reinkarnacja?

Jak donosi branżowy dziennik "Automobilwoche" już wkrótce Smart Roadster może zostać wykupiony przez jedną z brytyjskich firm inwestycyjnych. Smart zmieniłby jednocześnie design oraz swoją nazwę.

Smart Roadster - reinkarnacja?
Smart Roadster został wyprodukowany w liczbie 35 tys. egzemplarzy. W 2005 roku program produkcyjny został przerwany przez posiadacza pakietu kontrolnego akcji marki – koncern DaimlerChrysler. Powodem była nierentowność firmy Smart produkującej małe, sportowe auta.

Dowiedz się więcej o modelu Smart Roadster

Od dłuższego czasu DaimlerChrysler szuka inwestora, który byłby w stanie kupić lub częściowo pokryć koszty kolejnych inwestycji. Z punktu widzenia niemieckiego producenta, ewentualne nabycie praw licencyjnych przez brytyjskiego inwestora było bardzo korzystne. Model Roadster dzierżawi bowiem linię produkcyjną i podzespoły z innym nowym modelem Smarta – Fortwo (nowa generacja), który na rynku ma pojawić się na początku 2007 roku.

Zainteresowanym nabyciem praw do Smarta Roadster jest brytyjskie konsorcjum o nazwie „Project Kimber”. Aktualnie trwają ostatnie dyskusje na temat kosztów i warunków całej transakcji. W ciągu najbliższych miesięcy ma powstać ostateczna umowa na podstawie której Brytyjczycy będą w posiadaniu praw do modelu z możliwością zmiany jego sylwetki, nazwy oraz zasad produkcji i sprzedaży. Jak donoszą brytyjskie źródła prace nad reinkarnacją auta odbywałyby się w zakładach MG Rover.

Dowiedz się więcej o marce Smart

Aktualnie na Salonie Samochodowym w Genewie, Smart zaprezentuje ostatnią, limitowaną serię Smarta Roadster o nazwie „Collectors Edition”. Być może tam poznamy więcej szczegółów dotyczących przyszłości niemieckiej marki-córki koncernu DaimlerChrysler.

Czytaj także:

Piaggio nie chce Smarta 2006-01-24

Reanimacja Smarta 2005-11-22

Sprawdź dostępne konfiguracje:

MINI Roadster
MINI Roadster
Cena podstawowa już od: 99 700 PLN brutto
Dostępne nadwozia: cabrio-2dr.

Podobne wiadomości:

Zlot samochodów marki Smart - padł rekord!

Zlot samochodów marki Smart - padł rekord!

Aktualności 2016-08-30

Elektryczny Smart w Paryżu

Elektryczny Smart w Paryżu

Aktualności 2016-06-14

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Karma Revero – ujawniono ceny
Karma Revero – ujawniono ceny
Karma powraca, ale tym razem jako marka wskrzeszona przez chińskiego inwestora. Model Revero to nowe wcielenie samochodu znanego przedtem jako Fisker Karma, czyli głównego konkurenta Tesli.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj