mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Smart Roadster - reinkarnacja?

Smart Roadster - reinkarnacja?

Jak donosi branżowy dziennik "Automobilwoche" już wkrótce Smart Roadster może zostać wykupiony przez jedną z brytyjskich firm inwestycyjnych. Smart zmieniłby jednocześnie design oraz swoją nazwę.

Smart Roadster - reinkarnacja?
Smart Roadster został wyprodukowany w liczbie 35 tys. egzemplarzy. W 2005 roku program produkcyjny został przerwany przez posiadacza pakietu kontrolnego akcji marki – koncern DaimlerChrysler. Powodem była nierentowność firmy Smart produkującej małe, sportowe auta.

Dowiedz się więcej o modelu Smart Roadster

Od dłuższego czasu DaimlerChrysler szuka inwestora, który byłby w stanie kupić lub częściowo pokryć koszty kolejnych inwestycji. Z punktu widzenia niemieckiego producenta, ewentualne nabycie praw licencyjnych przez brytyjskiego inwestora było bardzo korzystne. Model Roadster dzierżawi bowiem linię produkcyjną i podzespoły z innym nowym modelem Smarta – Fortwo (nowa generacja), który na rynku ma pojawić się na początku 2007 roku.

Zainteresowanym nabyciem praw do Smarta Roadster jest brytyjskie konsorcjum o nazwie „Project Kimber”. Aktualnie trwają ostatnie dyskusje na temat kosztów i warunków całej transakcji. W ciągu najbliższych miesięcy ma powstać ostateczna umowa na podstawie której Brytyjczycy będą w posiadaniu praw do modelu z możliwością zmiany jego sylwetki, nazwy oraz zasad produkcji i sprzedaży. Jak donoszą brytyjskie źródła prace nad reinkarnacją auta odbywałyby się w zakładach MG Rover.

Dowiedz się więcej o marce Smart

Aktualnie na Salonie Samochodowym w Genewie, Smart zaprezentuje ostatnią, limitowaną serię Smarta Roadster o nazwie „Collectors Edition”. Być może tam poznamy więcej szczegółów dotyczących przyszłości niemieckiej marki-córki koncernu DaimlerChrysler.

Czytaj także:

Piaggio nie chce Smarta 2006-01-24

Reanimacja Smarta 2005-11-22

Podobne wiadomości:

Zlot samochodów marki Smart - padł rekord!

Zlot samochodów marki Smart - padł rekord!

Aktualności 2016-08-30

Elektryczny Smart w Paryżu

Elektryczny Smart w Paryżu

Aktualności 2016-06-14

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
WYRUSZ W 4 STRONY POLSKI Z MINI COUNTRYMAN
WYRUSZ W 4 STRONY POLSKI Z MINI COUNTRYMAN
Nowe MINI Countryman kusi stylowym wyglądem, oferuje komfortowe warunki podróżowania, a do tego nie boi się wyjechać poza asfalt. To jednak nie wszystko! Zobacz, co jeszcze skrywa w sobie największy model w rodzinie.
Mini Countryman Mini Countryman