mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Smart będzie gotowy w 3,5 godziny

Smart będzie gotowy w 3,5 godziny

Nowa generacja Smarta, która w sprzedaży pojawi się w marcu 2007 roku będzie produkowana znacznie szybciej i taniej niż jej poprzednik. Czas potrzebny na zmontowanie jednego egzemplarza według szefa marki Smart, Ulricha Walkera zmniejszy się z 4,5 do 3,5 godziny.

Smart będzie gotowy w 3,5 godziny
Krótszy, a zarazem tańszy czas produkcji udało się uzyskać dzięki planom restrukturyzacyjnym firmy. Jednocześnie jak zapewnia szef marki, polepszeniu ulegnie jakość i produktywność całego procesu produkcji o blisko 20 procent.

Ze wstępnych informacji wiadomo, że nowa linia Smarta będzie dłuższa od poprzedniej o 20 cm co ma wpłynąć na poprawę komfortu wewnątrz samochodu. Ponadto wydłużona karoseria ma za zadnie zwiększyć bezpieczeństwo w przypadku kolizji z pieszym. Również bagażnik ulegnie zwiększeniu. Co prawda mimo wszystko będzie mały, jednak zwiększenie powierzchni o 1/3 w stosunku do obecnych wersji zasługuje na uznanie konstruktorów.

Po kilku latach kryzysu nowy Smart ma wreszcie stanąć na własne koła. Wchodząca w skład Mercedes Car Group marka zredukowała w ostatnim czasie paletę modeli do egzemplarzy Fortwo. W ten sposób producent zamierza od początku budować zaufanie klientów do marki. Szefowie postanowili wprowadzić modele Smart również na rynek Stanów Zjednoczonych. Pierwsze modele z nowej serii pojawią się za oceanem w 2008 roku, a o klienta mają walczyć przede wszystkim mnogością alternatywnych źródeł zasilania, silnikami elektrycznymi, hybrydowymi oraz jednostkami na gaz.

Czytaj także:

Monster-Smart 2006-09-18

Plażowy debiut Smarta 2006-09-04

Czerwona edycja na pożegnanie 2006-08-31

Komentuj:

~Puntek 2006-11-01

właśnie jego atut to że małe było , eleganckie i w ogóle a teraz ... jak zwykle przerost ambicji niektórych dyrektorów ... ale po co słuchać dołu :(

~Greg1 2006-10-13

Założeniem przy projektowaniu aktualnego Smarta była możliwość parkowania w lukach parkingowych w poprzek, a nie wzdłuż jezdni. Teraz jak widać będzie to po prostu mały gówniany samochód za jak się należy spodziewać górę pieniędzy. To już lepiej jeździć Dacią. Też stylowo jak na warunki zachodnie.

~maurycy 2006-10-12

a potem sie dziwią, że tyle aut wzywają do serwisów na bezpłatne naprawy - bo tylko byle szybko, dużo, więcej, a jakość już niewazna

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.