mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Smart bliżej DaimlerChrysler

Smart bliżej DaimlerChrysler

Koncern DaimlerChrysler chce bardziej włączyć markę Smart do swoich struktur i dlatego postanowił rozwiązać dotychczasową spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością (niem. GmbH). Jak zapewniają szefowie Smarta - Ulrich Walker i DaimlerChrysler - Dieter Zetsche, takie rozwiązanie to szansa na ożywienie sprzedaży małych samochodów i poprawienie bilansu.

Smart bliżej DaimlerChrysler
Dużą szansę na zwiększenie produkcji ma model Roadster. Już od dłuższego czasu mówi się, że Smarty z otwieranym dachem będą budowane pod inną nazwą w Walii przez firmowe konsorcjum.

Z kolei dwuosobowy model Fortwo, którego druga generacja powinna pojawić się w przyszłym roku będzie całkowicie podporządkowany działaniom koncernu DaimlerChrysler. Szef DC – Dieter Zetsche ma nadzieję, że już niebawem Smart stanie na własne nogi. Nie będzie to jednak łatwe. Według ekspertów dotychczasowe straty jakie zanotował Smart wynoszą około siedmiu miliardów euro. Samo dostosowanie produkcji do mało popularnego czteromiejscowego modelu Forfour kosztowało przedsiębiorstwo aż 980 milionów euro.

Dowiedz się więcej o marce Smart

Jak zapewnia szef Smarta Ulrich Walker nowe zmiany w strukturach marki nie odbiją się na zmniejszeniu zatrudnienia. Walker oczekuje, że dzięki współpracy z Mercedes Car Group sprzedaż małych Smartów zwiększy się. W ubiegłym roku marka sprzedała 143 tys. samochodów. W 2007 dzięki nowemu Fortwo wynik ma być znacznie lepszy. Z kolei w 2008 przewidziany jest debiut marki na rynku amerykańskim.

W walce z kryzysem może pomóc wspomniane konsorcjum, które zapowiedziało wdrożenie projektu o nazwie Kimber zakładającego budowę 8000 egzemplarzy modelu Roadster rocznie. Wielomiesięczne negocjacje z DaimlerChrysler i brytyjsko-amerykańskim związkiem firm wydają się być już zakończone i wszystko wskazuje na to, że Roadstery będą wyjeżdżać z walijskiej fabryki.

Czytaj także:

Elektryczny Smart 2006-07-13

Smart oficjalnie w USA 2006-06-29

Face-lifting Smarta 2006-06-27

Następca Smarta ForTwo w 2007 r. 2006-03-07

Smart Roadster - reinkarnacja? 2006-02-21

Reanimacja Smarta 2005-11-22

Zobacz koniecznie: Wszystko o Smart
Tematy w artykule: Smart DaimlerChrysler

Podobne wiadomości:

Smart nie stworzy crossovera

Smart nie stworzy crossovera

Aktualności 2015-06-11

Marki o najlepszym i najgorszym wizerunku w USA

Marki o najlepszym i najgorszym wizerunku w...

Aktualności 2015-07-27

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.