Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Smart fortwo cabrio na początek

Smart fortwo cabrio na początek

Wraz z nadejściem na rynek najnowszej generacji małego samochodu produkowanego przez koncern DaimlerChrysler, niemiecka firma tuningowa Brabus zamierza tradycyjnie przygotować specjalną i wzmocnioną wersję modelu ForTwo ze składanym dachem.

Smart fortwo cabrio na początek

Zdjęcia zrobione przez branżowych reporterów z serwisu worldcarfans.com dają iskierkę nadziei, że kabriolet Smarta, którego produkcja stała pod wielkim znakiem zapytania, powróci do łask. Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że niemiecki tuner, Brabus, szykuje  bardzo "gorącą" wersję małego, dwuosobowego kabrioletu. Być może samochód zadebiutuje na rynku z całkowicie nową nazwą oraz specjalnie przygotowanym wnętrzem.

Pod maską nowego Smarta zostanie umieszczona nowa jednostka silnikowa, która będzie poddana profesjonalnemu tuningowi, dzięki czemu jej moc będzie się zamykać w okolicach 110 koni mechanicznych. Sprint do "setki" zajmie mu czas mieszczący się w okolicach dziesięciu sekund. Ze względów bezpieczeństwa zapędy auta zostaną ograniczone elektronicznie do poziomu 160 km/h.

Nowy model Smarta sygnowany przez Brabusa zadebiutuje na rynku wiosną 2007 roku. Jego cena na rynku niemieckim będzie wynosić w przeliczeniu około 140 tysięcy złotych. Jak wskazuje cena, będzie to model przeznaczony jedynie dla wybranych, a jego produkcja zostanie mocno limitowana.

Czytaj także:

Hybrydowy Diesel (2006-12-14)

Smart Roadster po brytyjsku (2006-12-08)

Limitowany smart na początek (2006-12-05)


Podobne wiadomości:

Zlot samochodów marki Smart - padł rekord!

Zlot samochodów marki Smart - padł rekord!

Aktualności 2016-08-30

Elektryczny Smart w Paryżu

Elektryczny Smart w Paryżu

Aktualności 2016-06-14

Komentuj:

~Milka 2007-08-03

świetne maleństwo!!! ale dlaczego jest taki BRUDNY????!!!! o maleństwa trzeba dbać

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Koniec produkcji elektrycznego Audi R8 e-tron!
Koniec produkcji elektrycznego Audi R8 e-tron!
Tylko rok trwała produkcja elektrycznej odmiany supersportowego samochodu Audi. Przez niską sprzedaż tego modelu, zostanie on odesłany do lamusa. Czy tak kończy się świetlana przyszłość dla supersportowych "elektryków"?
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj