mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Smart nie stworzy crossovera

Smart nie stworzy crossovera

Wbrew pogłoskom nie zobaczymy w najbliższym czasie crossovera pod marką Smart. Niemiecka firma pozostanie przy sprzedaży modeli ForTwo i ForFour, która idzie całkiem nieźle.

Smart nie stworzy crossovera
Auta typu SUV i pseudoterenowe crossovery to integralny element oferty niemal każdego producenta aut. Temu trendowi przestały się już nawet opierać marki bardzo luksusowe (Rolls-Royce i Bentley) i te o sportowym wizerunku (Lamborghini). Jednak należący do koncernu Daimler Smart nie ma zamiaru iść ich śladami. Aktualnie jedynymi samochodami w ofercie są modele ForTwo i ForFour, bazujące na wspólnej z Renault Twingo platformie podwoziowej i na razie się to nie zmieni.

Wyróżnikiem tych aut jest montowany z tyłu i napędzający tylną oś silnik. Smart nie ma zamiaru tworzyć auta o terenowym wizerunku w oparciu o taką technologię. Wygląda na to, że najmniejszym crossoverem koncernu Daimler pozostanie Mercedes GLA. Niemcy odcinają się także od plotek na temat przywrócenia do oferty samochodu typu roadster. Taki wóz był już produkowany z logo Smarta od 2003 do 2005 roku, ale ani wtedy ani teraz popyt na podobne wozy nie był wystarczający, by produkcja była opłacalna. Mimo ubogiej oferty pojazdów Smart odnotowuje ostatnio wyraźny wzrost zainteresowania klientów - póki co w tym roku małe niemieckie autka znalazły o 30% więcej odbiorców niż w analogicznym okresie 2014 roku.

Podobne wiadomości:

Test Audi TTS Roadster: Dla Playboya

auto motor i sport 2015-06-17

Atrakcyjna stylizacja, brak dachu nad głową i mocny silnik. Te trzy cechy wystarczą, żeby w Audi TTS Roadster wyróżnić się nawet na ulicach Monte Carlo.

Elektryczny Smart w Paryżu

Elektryczny Smart w Paryżu

Aktualności 2016-06-14

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.