mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Smart wprowadzi crossovera

Smart wprowadzi crossovera

Rynek crossoverów jest na tyle atrakcyjny dla wielu producentów, że nawet marka Smart myśli nad wprowadzeniem takiego do sprzedaży.

Smart wprowadzi crossovera
W zeszłym miesiącu plotki podsycił szef koncernu mówiący o tym, że kolejnym krokiem w kierunku ekspansji marki smart powinien być segment aut sportowo-rekreacyjnych.

Słowa powoli przechodzą w czyny. Mercedes, który jest właścicielem marki poważnie rozważa wprowadzenie małego crossovera ze znaczkiem Smart, który będzie zbudowany na tej samej płycie podłgowej co nowe modele ForTwo oraz For Four. Z tego samego podwozia korzysta też najnowsza generacja Renault Twingo.

Zanim samochód pojawi się na rynku minie jeszcze co najmniej dwa i pół roku. Tak więc nie należy oczekiwać premiery przed 2018 rokiem. Auto będzie trochę dłuższe niż wspomniany wyżej For Four, ale nadal zachowa koampaktowe rozmiary. Na razie niewiadomo zbyt wiele na temat jednostek napędowych oraz napędu. Raczej nie należy się spodziewać wersji 4x4.

Jeżeli wszystkie plany wypalą, crossover Smarta powinien kosztować około 60 tys. zł. w podstawowej wersji.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Smart
Tematy w artykule: Smart

Podobne wiadomości:

Elektryczny Smart w Paryżu

Elektryczny Smart w Paryżu

Aktualności 2016-06-14

Smart nie stworzy crossovera

Smart nie stworzy crossovera

Aktualności 2015-06-11

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Volvo S60 zadebiutowało
Nowe Volvo S60 zadebiutowało
Kilka tygodni temu zadebiutowało nowe Volvo V60, a teraz przyszedł czas na wersję sedan. Model klasy średniej powalczy z takimi konkurentami jak Audi A4, Mercedes Klasy C czy BMW Serii 3.