mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Smart wprowadzi crossovera

Smart wprowadzi crossovera

Rynek crossoverów jest na tyle atrakcyjny dla wielu producentów, że nawet marka Smart myśli nad wprowadzeniem takiego do sprzedaży.

Smart wprowadzi crossovera
W zeszłym miesiącu plotki podsycił szef koncernu mówiący o tym, że kolejnym krokiem w kierunku ekspansji marki smart powinien być segment aut sportowo-rekreacyjnych.

Słowa powoli przechodzą w czyny. Mercedes, który jest właścicielem marki poważnie rozważa wprowadzenie małego crossovera ze znaczkiem Smart, który będzie zbudowany na tej samej płycie podłgowej co nowe modele ForTwo oraz For Four. Z tego samego podwozia korzysta też najnowsza generacja Renault Twingo.

Zanim samochód pojawi się na rynku minie jeszcze co najmniej dwa i pół roku. Tak więc nie należy oczekiwać premiery przed 2018 rokiem. Auto będzie trochę dłuższe niż wspomniany wyżej For Four, ale nadal zachowa koampaktowe rozmiary. Na razie niewiadomo zbyt wiele na temat jednostek napędowych oraz napędu. Raczej nie należy się spodziewać wersji 4x4.

Jeżeli wszystkie plany wypalą, crossover Smarta powinien kosztować około 60 tys. zł. w podstawowej wersji.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Smart
Tematy w artykule: Smart

Podobne wiadomości:

Smart nie stworzy crossovera

Smart nie stworzy crossovera

Aktualności 2015-06-11

Marki o najlepszym i najgorszym wizerunku w USA

Marki o najlepszym i najgorszym wizerunku w...

Aktualności 2015-07-27

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowy Mercedes CLS już dostępny. Znamy polskie ceny
Nowy Mercedes CLS już dostępny. Znamy polskie ceny
Polscy klienci mogą już składać zamówienia na nowego Mercedesa CLS. Model, który zadebiutował pod koniec listopada na salonie motoryzacyjnym w Los Angeles kosztuje od 350 500 zł.