Zobacz koniecznie: Wszystko o Smart
Tematy w artykule: Smart ForTwo ForFour Smart Formore

Podobne wiadomości:

Problemy smarta z układem kierowniczym

Problemy smarta z układem kierowniczym

Aktualności 2015-06-19

Smart nie stworzy crossovera

Smart nie stworzy crossovera

Aktualności 2015-06-11

Komentuj:

Dodaj swój komentarz +

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Smart za oceanem

Smart za oceanem

Koncern DaimlerChrysler może posłużyć się firmą trzecią do współpracy w dystrybucji Smarta w Stanach Zjednoczonych. Informację tą podał kilka dni temu przedstawiciel prasowy.

Smart za oceanem

Jeżeli dojdzie do takiej sytuacji, na rynek amerykański wjedzie tylko jeden model samochodu Smart. Najprawdopodobniej będzie to nowa generacja ForTwo, która powinna zadebiutować na początku 2008 roku. Przedstawiciele amerykańskiej strony koncernu informują jednak, że jest to informacja na razie niepotwierdzona. Na decyzję najprawdopodobniej trzeba będzie poczekać od sześciu do ośmiu tygodni. Paul Halata, CEO Mercedes-Benz w USA informuje, że nie zostały przeprowadzone jeszcze żadne rozmowy z dilerami, dlatego też decyzja nie została podjęta.

Zobacz galerię zdjęć modelu Smart ForTwo

Koncern nadal zastanawia się czy użyć własnej sieci dilerskiej czy też zatrudnić obcą firmę do sprzedaży Smartów. Wieści donoszą jednak, że koncern wybrał już firmę, która zrealizuje to zadanie, lecz przedstawiciele prasowi Mercedesa zaprzeczają.

Władze Mercedesa zastanawiały się nad możliwością lokalnej sprzedaży samochodów Smart w wielkich metropoliach, gdzie najprawdopodobniej łatwiej znalazłby nabywców. Już wcześniej podejmowano takie próby , lecz spełzły one na niczym, gdyż producent wycofał się z pomysłu stworzenia małego samochodu SUV, zwanego ForMore. W zeszłym miesiącu koncern zdecydował, że będzie produkować w przyszłości tylko jeden rodzaj samochodu, zatrzymując tym samym produkcję modelu ForFour.

Czytaj także:

"Ekskluzywny Smart" (2006-04-03)

"Colt nadal w produkcji" (2006-03-31)

"Smart Forfour na boczny tor" (2006-03-27)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Odświeżona Mazda 6 zadebiutuje w Genewie
Odświeżona Mazda 6 zadebiutuje w Genewie
Japoński producent przygotowuje się do salonu motoryzacyjnego w Genewie. Na halach wystawowych pojawi się odświeżona Mazda 6. Znamy już listę zmian w tym modelu.