mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Śnieżna lekcja dla Kubicy

Śnieżna lekcja dla Kubicy

Weekend za nami, podobnie zresztą jak druga eliminacja WRC - Rajd Szwecji. Zaśnieżoną rywalizację wygrał Jari-Matti Latvala. Robert Kubica mimo 24. pozycji może cieszyć się ze zdobytego doświadczenia.

Śnieżna lekcja dla Kubicy
Już przed startem Rajdu Szwecji Kubica mówił, że na ośnieżone trasy jedzie po naukę. Fakt był taki, że nigdy nie rywalizował na takich trasach w aucie wyposażonym w opony  z kolcami. Na powtórzenie wyniku z pierwszych dwóch OESów Rajdu Monte Carlo nie mieliśmy co liczyć.

W piątek Robert Kubica stracił dużo czasu do czołówki zaliczając dwie niespodziewane przygody. W sobotę zaś po wypadnięciu z drogi na trasę powrócił dzięki pomocy kibiców. Robert Kubica całą Szwedzka imprezę ukończył na 24. miejscu, lepszy od Roberta okazał się Hubert Ptaszek(23) i Michał Sołowow, który rajd ukończył na 18 miejscu.

24. lokata do najlepszych nie należy i wie o tym sam Robert. Jednak jak mówił jeszcze przed rajdem, że "dojechanie do mety będzie już dużym osiągnięciem". Kubica metę z przygodami, ale jednak osiągnął. On uczy się bardzo szybko i doświadczenie, które  zdobył w Szwecji jeszcze przyniesie dobre plony. Następna eliminacja WRC to Rajd Meksyku, który odbędzie się w dniach 6-9 marca.

Podobne wiadomości:

Robert Kubica pojedzie bolidem Williamsa

Robert Kubica pojedzie bolidem Williamsa

Aktualności 2017-10-03

Dakar 2014: Wyczerpujący odcinek dla Lotto...

auto motor i sport 0000-00-00

Czwarty dzień tegorocznego Dakaru to bardzo trudny, a zarazem najdłuższy etap dzienny odkąd rajd rozgrywany jest w Ameryce Południowej!

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.