mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Sobota z marką Jeep

Sobota z marką Jeep

W sobotę 23 kwietnia odbyło się piąte już spotkanie z cyklu "Sobota z Techniką w DaimlerChrysler", którego tematem była "Historia marki Jeep – Legenda Samochodów Terenowych".

Sobota z marką Jeep

Przybyłej młodzieży przybliżona została historia marki Jeep - jednej z najlepiej rozpoznawalnych marek na świecie oraz samochody, które zaprojektowane początkowo na potrzeby wojsk amerykańskich, stworzyły nowy segment samochodów terenowych, a modele cywilne zapoczątkowały tak modny obecnie segment SUV.

Można było obejrzeć nie tylko pełną gamę modeli marki Jeep oferowanych obecnie na rynku polskim, ale również oryginalny egzemplarz Jeepa Willys’a MB z 1941 r.
 
Gościem specjalnym był dyrektor Chrysler i Jeep - Maciej Ratyński, który podzielił się swoimi wrażeniami z niedawno zakończonego rajdu off-roadowego po Tunezji, podpowiedział jak skutecznie poruszać się Jeepem w terenie, a przede wszystkim zainspirował młodzież opowieścią o legendarnym szlaku Rubicon Trail w Kalifornii, jaki musi przebyć samochód Jeep przed wprowadzeniem go do sprzedaży.

Część trzecia spotkania pt. "Doświadczenia i eksperymenty" odbyła się tym razem na zewnątrz siedziby. Przed budynkiem, na specjalnie przygotowanych rolkach i rampie Jeep Grand Cherokee "na żywo" zaprezentował system napędu na cztery koła Quadra-Drive, kąt natarcia, wykrzyżowanie osi oraz kąt zejścia.

Aby uatrakcyjnić eksperymenty młodzież wzięła udział w zawodach "przeciągania Jeepa Wranglera na czas". 5-cio osobowa drużyna zwycięska przeciągnęła samochód na odcinku 20 metrów w 10,86 sec.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Solaris wybuduje kolejny zakład
Solaris wybuduje kolejny zakład
Producent pojazdów komunikacji miejskiej z wielkopolskiego Bolechowa przygotowuje się do kolejnej inwestycji. Solaris Bus & Coach wybuduje piąty zakład produkcyjny. Spółka kupiła 8,3 ha w okolicach Środy Wielkopolskiej.