mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Solaris: Plany na rok 2013

Solaris: Plany na rok 2013

W minionym roku Solaris dziesiąty raz z rzędu zajął pozycję lidera polskiego rynku autobusowego. Firma zwiększyła także swoje udziały na rynkach zagranicznych i sprzedała pierwsze autobusy elektryczne. Jakie są plany podpoznańskiego producenta na rok 2013?

Solaris: Plany na rok 2013
- Rok 2012 - biorąc pod uwagę ogólną sytuację gospodarczą i rynkową - należy uznać za trudny ale pomyślny dla naszej firmy. Niezwykle wysoka sprzedaż w latach 2010 i 2011 spowodowana była m.in. kumulacją dwóch niezwykle istotnych czynników jakimi były: "szczyt" absorpcji środków unijnych przeznaczonych na transport publiczny oraz wzrost zamówień w tym obszarze spowodowany przygotowaniami do Euro 2012 w Polsce. Ostatnie 12 miesięcy to raczej powrót do stanu normalnego niż spadek rynku. Portfel zamówień na rok 2013 wygląda obiecująco. Ten rok przyniesie wiele wyzwań dla naszej branży, jak chociażby wdrożenie do produkcji pojazdów spełniających normę emisji spalin EURO6. Jesteśmy jednak dobrze do tego przygotowani. Najbliższy okres to także dalsza praca nad popularyzacją autobusów z napędem elektrycznym i dalszy rozwój pojazdów szynowych. Zbliża się też czas prezentacji nowej generacji autobusów marki Solaris, który nastąpi na targach IAA w Hanowerze w roku 2014 - zapowiada Solange Olszewska, Prezes Zarządu Solaris Bus & Coach S.A.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Audi A1 to najmniejszy model w gamie niemieckiego producenta. Samochód debiutuje w pięciodrzwiowej wersji Sportback. Producent raczej nie wprowadzi do sprzedaży wariantu trzydrzwiowego.