mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Solaris dostarczy do Warszawy autobusy hybrydowe

Solaris dostarczy do Warszawy autobusy hybrydowe

Miejskiej Zakłady Autobusowe w Warszawie podpisały z firmą Solaris Bus & Coach S.A. umowę na dostawę 148 autobusów miejskich marki Urbino. Wśród zamówionych pojazdów są między innymi cztery, innowacyjne i ekologiczne autobusy hybrydowe.

Solaris dostarczy do Warszawy autobusy hybrydowe
Umowa o łącznej wartości 195,5 mln złotych, dotyczy trzydziestu sześciu sztuk Solarisów Urbino 12, stu ośmiu sztuk przegubowych Solarisów Urbino 18 oraz czterech hybrydowych Solarisów Urbino 18 Hybrid. Dwa pierwsze modele są już doskonale znane mieszkańcom Warszawy.

Z kolei pojazdy hybrydowe to nowość w taborze stołecznego przewoźnika. Solaris Urbino 18 Hybrid wyposażony jest w dwa silniki elektryczne i jeden spalinowy. Silniki elektryczne zasilane są z baterii, a te ładowane są poprzez odzyskiwanie energii z hamowania. Dzięki takiemu rozwiązaniu autobus zużywa do 24% paliwa mniej w porównaniu z tradycyjnym napędem. Ponadto ograniczona jest emisja szkodliwych spalin aż o 78%.
Takie autobusy Solaris, jako pierwsza firma w Europie, zaczął produkować seryjnie w 2006 roku. Oprócz Warszawy, Poznania i Sosnowca, hybrydowe Solarisy jeżdżą też we Francji, Niemczech i Szwajcarii oraz na odległej wyspie Reunion położonej na Oceanie Indyjskim.
Zarówno autobusy hybrydowe jak i tradycyjne Urbino, zostały bardzo bogato wyposażone. Wszystkie pojazdy mają pełną klimatyzację, rozbudowany system monitoringu oraz informacji pasażerskiej (w autobusie przegubowym jest aż 7 ekranów LCD). Ponadto autobusy posiadają automatyczny system gaszenia w komorze silnika. Dla optymalizacji zarządzania flotą autobusową, Solarisy zostały także wyposażone w system zliczania pasażerów.
Zgodnie z umową, dostawy autobusów zostały podzielone na kilka transz i rozpoczną się w październiku tego roku. Ostatnie z zamówionych 148 autobusów dotrą do Warszawy w styczniu 2012 roku.
Oznacza to, że po zrealizowaniu tego kontraktu liczba Solarisów we flocie warszawskich przewoźników przekroczy 1000 sztuk.

Podobne wiadomości:

Solaris z kontraktem na 99 autobusów

Solaris z kontraktem na 99 autobusów

Ciężarówki i Autobusy 2016-08-26

Łotwa kolejnym ważnym rynkiem dla Solarisa

Łotwa kolejnym ważnym rynkiem dla Solarisa

Ciężarówki i Autobusy 2015-05-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.