mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Solaris i MAN zwiększają zatrudnienie

Solaris i MAN zwiększają zatrudnienie

Najwięksi producenci autobusów w Polsce Solaris i MAN zwiększają zatrudnienie. Wszystko po to aby sprostać rozsnącym zamówieniom żeby podołać wszystkim zamówieniom. Wzrost zamówień wynika m.in z faktu, że tylko do końca 2013 roku będzie można produkować i sprzedawać autobusy spełniające normę Euro5.

Solaris i MAN zwiększają zatrudnienie
- Od sierpnia br. w związku z rosnącymi zamówieniami i zmieniającymi się przepisami dot. normy Euro5 znacząco wzrośnie produkcja autobusów w polskich zakładach MANa - informuje zakładowa Solidarność

- We wrześniu i w październiku produkcja będzie prowadzona przez pięć sobót (jako odpracowywanie 5 dni przestoju zaplanowanego w dniach 16-20 grudnia br.). Ponadto zostaną przepracowane dwie kolejne soboty w ramach godzin nadliczbowych. Ponadto od 12 sierpnia zostanie zatrudnionych przez agencję pracy tymczasowej na okres trzech miesięcy 100 osób - informuje Solidarność ze starachowickiego MAN-a.

Podobna jest w Solaris Bus & Coach. Firma zatrudnia obecnie około 2,2 tys. osób. - Zatrudnienie zwiększyliśmy o kilkadziesiąt osób. Mamy dużo zamówień i ten rok zapowiada się rekordowo - powiedział wyborczej.biz Mateusz Figaszewski, rzecznik prasowy Solaris Bus & Coach.
Tematy w artykule: produkcja autobusow

Podobne wiadomości:

Wrocławskie Volvo dostarczy 276 autobusów do Szwecji

Wrocławskie Volvo dostarczy 276 autobusów do...

Ciężarówki i Autobusy 2015-05-26

Ursus Ekovolt - polski autobus elektryczny z homologacją

Ursus Ekovolt - polski autobus elektryczny z...

Aktualności 2015-04-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.