mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Solaris i MAN zwiększają zatrudnienie

Solaris i MAN zwiększają zatrudnienie

Najwięksi producenci autobusów w Polsce Solaris i MAN zwiększają zatrudnienie. Wszystko po to aby sprostać rozsnącym zamówieniom żeby podołać wszystkim zamówieniom. Wzrost zamówień wynika m.in z faktu, że tylko do końca 2013 roku będzie można produkować i sprzedawać autobusy spełniające normę Euro5.

Solaris i MAN zwiększają zatrudnienie
- Od sierpnia br. w związku z rosnącymi zamówieniami i zmieniającymi się przepisami dot. normy Euro5 znacząco wzrośnie produkcja autobusów w polskich zakładach MANa - informuje zakładowa Solidarność

- We wrześniu i w październiku produkcja będzie prowadzona przez pięć sobót (jako odpracowywanie 5 dni przestoju zaplanowanego w dniach 16-20 grudnia br.). Ponadto zostaną przepracowane dwie kolejne soboty w ramach godzin nadliczbowych. Ponadto od 12 sierpnia zostanie zatrudnionych przez agencję pracy tymczasowej na okres trzech miesięcy 100 osób - informuje Solidarność ze starachowickiego MAN-a.

Podobna jest w Solaris Bus & Coach. Firma zatrudnia obecnie około 2,2 tys. osób. - Zatrudnienie zwiększyliśmy o kilkadziesiąt osób. Mamy dużo zamówień i ten rok zapowiada się rekordowo - powiedział wyborczej.biz Mateusz Figaszewski, rzecznik prasowy Solaris Bus & Coach.
Tematy w artykule: produkcja autobusow

Podobne wiadomości:

Wrocławskie Volvo dostarczy 276 autobusów do Szwecji

Wrocławskie Volvo dostarczy 276 autobusów do...

Ciężarówki i Autobusy 2015-05-26

Autosan realizauje zamówienie dla spółki POL-MIEDŹ

Autosan realizauje zamówienie dla spółki...

Ciężarówki i Autobusy 2014-10-30

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.