mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Solaris inwestuje w produkcję tramwajów

Solaris inwestuje w produkcję tramwajów

Firma Solaris Bus & Coach intensywnie pracuje nad przygotowaniem produkcji tramwajów. Zwiększa zatrudnienie oraz zaplecze produkcyjne. Związane jest to m.in. z realizacą zamowienia na tramwaje dla poznańskiego MPK.

Solaris inwestuje w produkcję tramwajów
W lutym bieżącego roku firma Solaris zakupiła halę produkcyjną o powierzchni 3,5 tysiąca metrów kw. w Środzie Wlkp., która zlokalizowana jest niedaleko obecnej spawalni konstrukcji stalowych dla autobusów. W hali w Środzie Wlkp. produkowane będą tzw. pudła tramwajowe, czyli stalowa część tramwaju. Z kolei końcowy etap produkcji Tramino realizowany będzie w hali na poznańskim Junikowie wynajętej od spółki Elektromontaż. W obu obiektach trwają prace adaptacyjne na potrzeby produkcji tramwajowej.

Ponadto Solaris rozpoczął rekrutację na nowe stanowiska związane z produkcją tramwajów. Do końca roku firma zatrudni blisko 300 osób. Do zakładu w Środzie Wlkp. poszukiwani są przede wszystkim spawacze, a na poznańskim Junikowie zatrudnienie znajdą między innymi elektrycy, elektronicy oraz osoby na stanowiska kierownicze i inżynierskie związane z zarządzaniem procesem produkcji.


Przypomnijmy, firma Solaris w listopadzie ubiegłego roku wygrała przetarg i podpisała kontrakt z poznańskim MPK na dostawę 40 niskopodłogowych tramwajów Solaris Tramino. Do Poznania został sprowadzony egzemplarz testowy tramwaju. Po kilkumiesięcznych testach statycznych i dynamicznych w marcu pozytywnie zakończył się kolejny etap na drodze do rozpoczęcia seryjnej produkcji tramwajów dla Poznania.

Dostawa 40 tramwajów dla Poznania zgodnie z umową rozpocznie się w czerwcu 2011 roku i zakończy w marcu 2012.


Solaris Bus & Coach S.A. jest czołowym w Europie, polskim producentem autobusów miejskich Solaris Urbino, trolejbusów Solaris Trollino, autobusów międzymiastowych InterUrbino, autobusów specjalnych oraz tramwajów Tramino. Od momentu uruchomienia produkcji w 1996 roku firma wyprodukowała blisko 6000 autobusów, które jeżdżą po drogach 22 krajów w prawie 300 miastach. Tylko w ostatnich czterech latach spółka wprowadziła na rynek aż 10 nowych modeli. Jednym z nich był pierwszy w Europie seryjnie produkowany autobus z napędem hybrydowym – Solaris Urbino 18 Hybrid. W 2009 roku Solaris zaprezentował także pierwszy pojazd szynowy, tramwaj Solaris Tramino.

Podobne wiadomości:

Solaris dostarczy autobusy do Stalowej Woli

Solaris dostarczy autobusy do Stalowej Woli

Ciężarówki i Autobusy 2017-12-05

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Aktualności 2017-10-26

Komentuj:

aaa 2010-05-25

Szkoda, że tak późno. Przydała by się np. w Warszawie różnorodność, ale chyba PESA zgarnęła całą pulę (o ile mnie nie myli największy przetarg na wagony w europie). W każdym razie trzymam kciuki za Solarisa!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.