mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Solaris liderem rynku autobusowego w Polsce

Solaris liderem rynku autobusowego w Polsce

Miniony rok, mimo kryzysu, firma Solaris zamknęła z dobrymi wynikami, jako lider rynku autobusowego w Polsce. Firma z podpoznańskiego Bolechowa zwiększyła sprzedaż zagraniczną i wprowadziła na rynek pierwsze autobusy elektryczne.

Solaris liderem rynku autobusowego w Polsce
W 2012 roku firma Solaris sprzedała łącznie 1006 autobusów i trolejbusów. Polskim klientom dostarczono 263 pojazdy. Udziały Solarisa w krajowym rynku niskopodłogowych autobusów miejskich na zakończenie ubiegłego roku wyniosły 46,6% i są większe od uzyskanych przez najbliższego konkurenta o ponad 30 punktów procentowych.

Solaris sprzedał poza granicami kraju 743 autobusy i trolejbusy (wzrost o 8,2% w porównaniu do 2011 roku). Na większości rynków firma zwiększyła swoje udziały. Najlepsze wyniki Solaris odnotował w Czechach i Niemczech.

- Portfel zamówień na rok 2013 wygląda obiecująco. Ten rok przyniesie wiele wyzwań dla naszej branży, jak chociażby wdrożenie do produkcji pojazdów spełniających normę emisji spalin Euro 6. Jesteśmy jednak dobrze do tego przygotowani. Najbliższy okres to także dalsza praca nad popularyzacją autobusów z napędem elektrycznym i dalszy rozwój pojazdów szynowych. Zbliża się też czas prezentacji nowej generacji autobusów marki Solaris, który nastąpi na targach IAA w Hanowerze w roku 2014 - zapowiada Solange Olszewska, Prezes Zarządu Solaris Bus & Coach S.A.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volvo XC60 - pierwsze teasery
Volvo XC60 - pierwsze teasery
To będzie jedna z najważniejszych premier tego sezonu. Nie tylko globalnie, ale również pod kątem polskiego rynku. Model XC60 jest najpopularniejszym modelem Volvo, mimo że ma już swoje lata. Dlatego przyszedł czas na kolejną odsłonę, a tymczasem producent podgrzewa atmosferę przed premierą.