mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Solaris na Okęciu

Solaris na Okęciu

Od wtorku 27 lipca dwa autobusy marki Solaris Urbino 10 wożą pasażerów Portu Lotniczego Okęcie im. F. Chopina w Warszawie.

Solaris na Okęciu

Autobusy zostały zakupione przez firmę Warsaw Airport Services Sp. z o.o., która zarządza częścią floty autobusowej obsługującej warszawskie lotnisko.

"Jesteśmy bardzo zadowoleni z faktu, że nasze autobusy będą wozić pasażerów warszawskiego lotniska. Mam nadzieję, że w ślady tego klienta pójdą niebawem przedstawiciele portów lotniczych z innych miast w Polsce i zagranicą."  - powiedział Krzysztof Olszewski prezes Solaris Bus & Coach.

Jak zwykle Solaris Urbino został "skrojony" dokładnie na życzenie klienta. W autobusie zostały zamontowane m.in. węższe siedzenia (tzw. półtorówki), dzięki czemu uzyskano więcej przestrzeni dla pasażerów stojących, a także większą liczbę powierzchni, na której można położyć bagaże podręczne. Ponadto w autobusie zamontowana jest kamera cofania, która do kabiny kierowcy przesyła obraz pokazujący jakie przeszkody znajdują się za autobusem.

Autobusami Solaris Urbino jeżdżącymi w porcie lotniczym Okęcie, wożeni będą pasażerowie zagranicznych linii lotniczych oraz linii Airpolonia.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Zrób bezpłatny przegląd samochodu w Warszawie
Zrób bezpłatny przegląd samochodu w Warszawie
Od poniedziałku można skorzystać z opcji darmowego przeglądu w 55 warszawskich stacjach diagnostycznych. Kierowcy mogą sprawdzić emisję spalin, ustawienie świateł i ciśnienie w oponach. Akcja potrwa do 2 września.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic