mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Solaris nagrodzony

Solaris nagrodzony

Firma Solaris Bus & Coach S.A., będąca bezapelacyjnym liderem polskiego rynku autobusowego jest jedną z firm nagrodzonych w konkursie Innowacyjni dla Wielkopolski. Wyróżniony został projekt związany z produkcją miejskiego autobusu z napędem hybrydowym.

Solaris nagrodzony
Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego poinformował, że 28 lutego 2008 roku, w Hotelu Sheraton w Poznaniu, miało miejsce wręczenie nagród w konkursie „i-Wielkopolska – Innowacyjni dla Wielkopolski”. Na uroczystości byli obecni przedstawiciele świata nauki, biznesu i polityki. Nagrody wręczył Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego oraz Przewodniczący Kapituły Konkursu Wicemarszałek Leszek Wojtasiak.

Celem konkursu jest zintensyfikowanie działań na rzecz tworzenia w Wielkopolsce gospodarki opartej na wiedzy, oraz transferu na linii środowisko naukowe - przedsiębiorcy. Jednym z działań jest skuteczne i aktywne promowanie najbardziej innowacyjnych przedsięwzięć gospodarczych w województwie wielkopolskim.
    
Zdobywcą nagrody w kategorii Innowacyjna Inwencja jest spółka Solaris Bus & Coach, która zajmuje się produkcją autobusów miejskich, trolejbusów, autokarów i autobusów specjalnych. Nagrodzonym projektem jest opracowanie i wdrożenie do produkcji autobusu miejskiego z napędem hybrydowym. Solaris, jako pierwszy europejski producent, zaprezentował seryjnie produkowany autobus z napędem hybrydowym, Solaris Urbino Hybrid. Autobus posiada napęd składający się z tradycyjnego silnika na olej napędowy oraz silników elektrycznych. Dzięki połączonej mocy obu napędów, autobus zużywa aż do 26 % paliwa mniej niż tradycyjne autobusy. Dodatkowe korzyści z użytkowania autobusu hybrydowego Solaris Urbino to większy komfort podróżowania, mniejsza emisja spalin i rzadsze przeglądy serwisowe. Pojazd jest też przyjazny dla środowiska.

Podobne wiadomości:

S5 Poznań-Wrocław - podpisano ostatnią umowę

S5 Poznań-Wrocław - podpisano ostatnią umowę

Polskie drogi 2016-05-18

S5 Leszno Południe-Kaczkowo - podpisano umowę

S5 Leszno Południe-Kaczkowo - podpisano umowę

Polskie drogi 2016-05-10

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.