mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Solaris nagrodzony za eksport

Solaris nagrodzony za eksport

Firma Solaris Bus & Coach S.A. w konkursie o Nagrodę Gospodarczą Województwa Wielkopolskiego otrzymała nagrodę dla najlepszego Eksportera w Wielkopolsce.

Solaris nagrodzony za eksport

Solaris Bus & Coach S.A. w Bolechowie jest jest jednym z najprężniej rozwijających się producentów autobusów miejskich, trolejbusów i autokarów turystycznych w Europie. W 80% produkcja firmy przeznaczona jest na eksport. Firma zatrudnia ponad 1000 osób i należy do największych pracodawców w Wielkopolsce”.

W roku 2006 podpoznańska fabryka Solaris Bus & Coach S.A. dostarczyła 579 sztuk autobusów miejskich, trolejbusów i autokarów a przychody spółki wyniosły 541 mln zł. Do zagranicznych odbiorców trafiło 367 autobusów, trolejbusów i autokarów marki Solaris. Tradycyjnie już najbardziej popularnym pojazdem wśród klientów spółki były niskopodłogowe autobusy miejskie Solaris Urbino – 517 sztuk ( w tym autobus hybrydowy), następnie trolejbusy Solaris Trollino – 50 sztuk i autokary turystyczne Solaris Vacanza - 12 sztuk.

Przeczytaj także:

Rośnie eksport i produkcja autobusów (2007-01-31)

Solaris stawia na rozwój (2007-01-31)

 

 

Tematy w artykule: produkcja autobusow wydarzenia

Podobne wiadomości:

Wrocławskie Volvo dostarczy 276 autobusów do Szwecji

Wrocławskie Volvo dostarczy 276 autobusów do...

Ciężarówki i Autobusy 2015-05-26

Ursus Ekovolt - polski autobus elektryczny z homologacją

Ursus Ekovolt - polski autobus elektryczny z...

Aktualności 2015-04-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką
Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką
W połowie sierpnia kierowcy jadący Zakopianką będą mogli skorzystać z nowo wybudowanego węzła drogowego w Poroninie. Marszałek województwa małopolskiego zapewnił, że wszystkie prace postępują zgodnie z harmonogramem.