mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Solaris sprzedaje kolejne Tramino

Solaris sprzedaje kolejne Tramino

Solaris podpisał kontrakt z niemieckim Braunschweiger Verkehrs-AG na dostawę kolejnych tramwajów. Niemiecki przewoźnik wykorzystał tym samym opcję, która była zawarta w poprzednim kontrakcie, podpisanym w maju 2012 roku. Przewidywała ona zwiększenie pierwotnego zamówienia o 3 pojazdy.

Solaris sprzedaje kolejne Tramino
Pierwszy kontrakt obejmował dostarczenie 15 Solarisów Tramino. Łącznie polski producent wyprodukuje zatem 18 tramwajów. Będą one w 100% niskopodłogowe, zbudowane z czterech członów o łącznej długości 36 metrów. Wagony wyposażone będą w wózki przystosowane do wyjątkowego - wyróżniającego pod tym względem transport szynowy Brunszwiku - rozstawu toru o szerokości 1100 mm. Jest to jedyne miasto z taką szerokością rozstawu toru w Europie. W przestronnym wnętrzu nowego Tramino zaplanowano 201 miejsc dla pasażerów, w tym 77 miejsc siedzących. Szybką wymianę pasażerów zapewni 6 par dwuskrzydłowych drzwi.

Obecnie zamówione tramwaje będą, tak jak poprzednie, wyposażone w superkondensatory, w których magazynowana jest energia. Rozwiązanie to pozwala na optymalizację bilansu energetycznego pojazdu.

Dostawa pierwszych 15 Tramino nastąpi pomiędzy majem a grudniem 2014 roku. Kolejne 3 tramwaje zostaną dostarczone do końca maja 2015 roku. Wykorzystanie opcji zawartej w poprzednim kontrakcie jest możliwe również dzięki dofinansowaniu, które przewoźnik uzyskał od Kraju Związkowego Dolna Saksonia.

Solaris Tramino został zaprezentowany po raz pierwszy w 2009 roku. W maju zeszłego roku zakończono realizację pierwszego kontraktu obejmującego dostawę 45 niskopodłogowych Tramino do Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Poznaniu. Z kolei w połowie 2013 roku 5 sztuk Tramino zawita do Jeny. Będą to pierwsze polskie tramwaje na rynku niemieckim.
Tematy w artykule: Solaris Tramino

Podobne wiadomości:

Nowe trolejbusy Solarisa trafią do Budapesztu

Nowe trolejbusy Solarisa trafią do Budapesztu

Ciężarówki i Autobusy 2014-12-05

Tramino dla Olsztyna

Tramino dla Olsztyna

Aktualności 2012-09-24

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.

Zalando Zalando