mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Solaris szkoli kierowców

Solaris szkoli kierowców

W dniach od 28 stycznia do 3 lutego 80 kierowców z MPK Łódź bierze udział w szkoleniu w ramach programu "Bezpieczny kierowca". Trening bezpiecznej jazdy autobusem przeprowadzili instruktorzy z Test & Training Safety Centre Sp. z o.o.

Solaris szkoli kierowców
Program "Bezpieczny Kierowca" realizowany przez Solarisa od 2005 roku swoim zasięgiem objął już ponad trzystu kierowców z całej Polski. Dzięki szkoleniom dla pracowników MPK Łódź, grono "Bezpiecznych Kierowców”" powiększy się o kolejnych 80 osób.

- W roku 2008 dostarczyliśmy do MPK Łódź 62 przegubowe Solarisy Urbino. Na tym nie kończy się jednak nasza rola - mówi Solange Olszewska, Prezes Zarządu Solaris Bus & Coach S.A. – Dbamy o to, by kierowcy naszych klientów byli jeszcze lepiej niż teraz przygotowani do swoich codziennych obowiązków, czyli bezpiecznego przewożenia pasażerów.

Podczas zajęć kierowcy najpierw wysłuchują teoretycznego wykładu na temat głównych przyczyn wypadków i niebezpiecznych sytuacji w ruchu oraz odpowiednich zachowań i reakcji w warunkach zagrożenia. Z kolei część praktyczna obejmuje tematy od prawidłowego ustawienia fotela, po wyprowadzanie pojazdu z poślizgu. Na specjalnie przystosowanym torze kierowcy mogli przećwiczyć na przykład prawidłowe hamowanie awaryjne czy omijanie nagłych przeszkód na drodze. Dużą uwagę zwrócili również na doskonalenie umiejętności jazdy w zakręcie.

Szkolenia odbywają się na terenie byłego lotniska w Bednarach pod Poznaniem, gdzie powstał największy w Polsce kompleks szkoleniowy dla kierowców. Wszystkie szkolenia są przeprowadzane zgodnie z metodologią Test & Training International - austriackiej szkoły o międzynarodowej renomie.
Tematy w artykule: Solaris

Podobne wiadomości:

Bolesławiec kupi niskoemisyjne autobusy

Bolesławiec kupi niskoemisyjne autobusy

Aktualności 2017-05-09

Kolejne polskie miasto zainwestuje w ekologiczne autobusy. Samorząd Bolesławca wyda 12 mln zł na zakup kilkunastu egzemplarzy autobusów dla Miejskiego Zakładu Komunikacji. Część pieniędzy pochodzi z dofinansowania w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014 – 2020.

Pierwszy, elektryczny autobus do poboru krwi

Pierwszy, elektryczny autobus do poboru krwi

Ciężarówki i Autobusy 2017-07-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.