mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Solaris szkoli kierowców

Solaris szkoli kierowców

W dniach od 28 stycznia do 3 lutego 80 kierowców z MPK Łódź bierze udział w szkoleniu w ramach programu "Bezpieczny kierowca". Trening bezpiecznej jazdy autobusem przeprowadzili instruktorzy z Test & Training Safety Centre Sp. z o.o.

Solaris szkoli kierowców
Program "Bezpieczny Kierowca" realizowany przez Solarisa od 2005 roku swoim zasięgiem objął już ponad trzystu kierowców z całej Polski. Dzięki szkoleniom dla pracowników MPK Łódź, grono "Bezpiecznych Kierowców”" powiększy się o kolejnych 80 osób.

- W roku 2008 dostarczyliśmy do MPK Łódź 62 przegubowe Solarisy Urbino. Na tym nie kończy się jednak nasza rola - mówi Solange Olszewska, Prezes Zarządu Solaris Bus & Coach S.A. – Dbamy o to, by kierowcy naszych klientów byli jeszcze lepiej niż teraz przygotowani do swoich codziennych obowiązków, czyli bezpiecznego przewożenia pasażerów.

Podczas zajęć kierowcy najpierw wysłuchują teoretycznego wykładu na temat głównych przyczyn wypadków i niebezpiecznych sytuacji w ruchu oraz odpowiednich zachowań i reakcji w warunkach zagrożenia. Z kolei część praktyczna obejmuje tematy od prawidłowego ustawienia fotela, po wyprowadzanie pojazdu z poślizgu. Na specjalnie przystosowanym torze kierowcy mogli przećwiczyć na przykład prawidłowe hamowanie awaryjne czy omijanie nagłych przeszkód na drodze. Dużą uwagę zwrócili również na doskonalenie umiejętności jazdy w zakręcie.

Szkolenia odbywają się na terenie byłego lotniska w Bednarach pod Poznaniem, gdzie powstał największy w Polsce kompleks szkoleniowy dla kierowców. Wszystkie szkolenia są przeprowadzane zgodnie z metodologią Test & Training International - austriackiej szkoły o międzynarodowej renomie.
Tematy w artykule: Solaris

Podobne wiadomości:

Solaris dostarczy wodorowe trolejbusy dla Rygi

Solaris dostarczy wodorowe trolejbusy dla...

Ciężarówki i Autobusy 2016-11-09

Solaris z kontraktem na 99 autobusów

Solaris z kontraktem na 99 autobusów

Ciężarówki i Autobusy 2016-08-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Po ośmiu latach przyszedł czas na następcę Skody Yeti. Nowy model zmienił się tak bardzo, że otrzymał nową nazwę - Karoq. Znamy już pierwsze szczegóły na temat kompaktowego SUV-a z Mlada Boleslav.