mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Solaris - to może być wyjątkowo dobry rok

Solaris - to może być wyjątkowo dobry rok

W pierwszym półroczu 2006 roku firma Solaris Bus & Coach sprzedała łącznie 205 pojazdów. Solaris utrzymał w tym okresie swoja pozycję lidera w segmencie niskopodłogowych autobusów miejskich. Druga połowa roku zapowiada się jeszcze ciekawiej. Podczas wrześniowych targów w Hanowerze spółka zaprezentuje premierowe produkty, w tym autobus o napędzie hybrydowym.

Solaris - to może być wyjątkowo dobry rok

"Generalnie pierwsze półrocze na rynku polskim należy uznać za udane. Dla porównania w pierwszych sześciu miesiącach roku 2005 sprzedaliśmy w Polsce 29 sztuk  Solarisów aby ostatecznie cały rok zakończyć wynikiem 123 autobusów. Teraz po pierwszych sześciu miesiącach dostarczyliśmy już 99 autobusów, a przed nami rozstrzygnięcie jeszcze kilku dużych przetargów, jak np. w Warszawie na 100 autobusów. To może więc być wyjątkowo dobry rok na rynku polskim." - komentuje Krzysztof Olszewski prezes Solaris Bus & Coach S.A.

Od stycznia do czerwca bieżącego roku do polskich klientów trafiło łącznie 99 pojazdów marki Solaris. Tradycyjnie największą grupę stanowiły niskopodłogowe autobusy miejskie Solaris Urbino, których sprzedano 82 sztuki. Dało to po raz kolejny firmie Solaris Bus & Coach pozycję lidera w tym segmencie.

Drugie w kolejności były trolejbusy Solaris Trollino. Aż osiem takich pojazdów zakupiło PKT Gdynia. Do przewoźników turystycznych dostarczono 7 autokarów Solaris Vacanza. W pierwszej połowie roku Solaris sprzedał też jeden pojazd specjalny. Była nim stacja do poboru krwi zbudowana na bazie autokaru Solaris Vacanza 13, którą zakupiło Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Warszawy. 

Na uwagę zasługuje fakt, iż wśród 82 Solarisów Urbino, aż 14 z nich to autobusy napędzane CNG, czyli sprężonym gazem ziemnym. Pojazdy te trafiły do przewoźników z Rzeszowa, Radomia i Zamościa. Duża popularność tego typu pojazdów w rejonach południowo-wschodniej Polski spowodowana jest m.in. korzystnym usytuowaniem surowca stanowiącego paliwo do autobusów CNG.

Na rynkach zagranicznych spółka od początku roku do końca czerwca sprzedała łącznie 106 pojazdów. Tradycyjnie już najwięcej odbiorców Solarisów pochodzi z Niemiec, gdzie spółka sprzedała w pierwszych sześciu miesiącach tego roku 51 autobusów. Kolejne miejsca zajęły: Słowacja  - 20 sztuk, Czechy - 13, Francja - 8, Szwajcaria - 7, Szwecja - 4, Estonia - 2, Włochy -1. W pierwszym półroczu do grona klientów Solarisa dołączyły dwa nowe kraje: Dania i Norwegia. Klient z Danii to firma Sporveje z miejscowości Aarhus (drugiego pod względem liczby ludności miasta w Danii). Cztery autobusy Solaris Urbino 18 zostaną dostarczone do klienta w październiku 2006. Z kolei klientem z Norwegii jest firma Norgesbus z Oslo, gdzie pierwsze z łącznie dziewięciu Solarisów  dojadą jeszcze w lipcu.

"Sytuacja na rynku eksportowym odzwierciedla niepewność naszych klientów, którzy wyczekują na moment wprowadzenia normy euro4 dotyczącej emisji spalin (norma zacznie obowiązywać od października 2006). Większość naszych klientów czeka z zamówieniami na drugą połowę roku, która z pewnością przyniesie znaczne ożywienie w branży. Oczywiście nasze plany na poziomie ponad 700 sprzedanych autobusów w roku 2006 nadal podtrzymujemy." - deklaruje Krzysztof Olszewski prezes Solaris Bus & Coach S.A.

Tradycyjnie już początek jesieni to dla Solaris Bus & Coach okres wystaw targowych. Nie inaczej jest tym razem. Solaris Będzie obecny na targach IAA w Hanowerze w dniach 20-28  września i w Kielcach na targach Transexpo w dniach 4-6 października. Podczas targów odbędzie się premiera najnowszego produktu firmy jakim jest autobus z napędem hybrydowym."Mamy nadzieję, że ten autobus stanie się naszym kolejnym hitem sprzedażowym, zarówno na rynkach eksportowych jak i w Polsce." - mówi  Krzysztof Olszewski.


 


Podobne wiadomości:

S5 Leszno Południe-Kaczkowo - podpisano umowę

S5 Leszno Południe-Kaczkowo - podpisano umowę

Polskie drogi 2016-05-10

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Polskie drogi 2017-10-27

Komentuj:

~studzinski 2006-07-27

na załonczonej fotce jest nasz solaris

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.

Zalando Zalando