mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Solaris umacnia pozycję w Skandynawii

Solaris umacnia pozycję w Skandynawii

Początek roku przyniósł firmie Solaris znaczące zamówienia od skandynawskich klientów. W ciągu najbliższych miesięcy w Danii, Norwegii i Szwecji przybędzie łącznie aż 126 Solarisów Urbino. Dzięki realizacji tych kontraktów firma Solaris znacznie umocni swoją pozycję w północnej części Europy.

Solaris umacnia pozycję w Skandynawii

W Norwegii firma Solaris wygrała dwa przetargi. Nowoczesne autobusy tej marki rozpoczną służbę na północny-wschód od stolicy kraju, Oslo, w regionie Romerike. Już w lipcu przybędzie 58 Solarisów Urbino 12 Low Entry (niskowejściowych) - 45 spośród nich będzie użytkowanych przez przewoźnika o nazwie UniBuss, natomiast pozostałych 13 sztuk zasili tabor firmy Nettbuss, największej firmy transportowej w Norwegii.

Autobusy, które zostaną dostarczone norweskim klientom, jak zwykle będą wyposażone w specjalny pakiet skandynawski, który oznacza między innymi: podwójne szyby, dodatkowe ogrzewanie, czy specjalny system rozruchu silnika przy bardzo niskich temperaturach. Ponadto autobusy posiadać będą klimatyzację przestrzeni pasażerskiej oraz system monitoringu. Wśród nowych rozwiązań warto wymienić zastosowanie silników napędzanych bio-dieslem. Będą to jednostki firmy DAF spełniające rygorystyczną normę czystości spalin EEV.

Kolejny z pozyskanych kontraktów w krainie fiordów dotyczy zamówienia na 11 sztuk Solarisów Alpino 8,9 LE, najkrótszych pojazdów niskowejściowych z oferty Solarisa. Ich odbiorcą będzie firma Concordia Bus. Od sierpnia o ich komforcie i wygodzie przekonają się pasażerowie drugiego co do wielkości norweskiego miasta, Bergen.

„Dzięki realizacji tych zamówień liczba Solarisów w Norwegii ulegnie podwojeniu i osiągnie poziom 138 sztuk. Biorąc pod uwagę to, że pierwszy kontrakt na tym niezwykle wymagającym rynku wygraliśmy w roku 2006 jest to doskonała dynamika sprzedaży” – mówi Solange Olszewska prezes Solaris Bus & Coach S.A.

W Szwecji do tej pory autobusy marki Solaris jeździły w miejscowościach Landskrona, Lulea, Skelleftea i Umea. Dzięki zamówieniu jakie firma zdobyła na początku tego roku, polskie, niskopodłogowe Solarisy wyjadą na ulice Sztokholmu. Będzie to 28 Solarisów Urbino 12 CNG – czyli pojazdów napędzanych gazem ziemnym. Ich odbiorcą jest firma Busslink, z taborem rzędu 1500 pojazdów, największy przewoźnik autobusowy w stolicy Szwecji.

Z kolei w Danii firma Sporveje z Arhus po raz kolejny postawiła na ekonomiczne i ekologiczne Solarisy. Flota autobusowa obsługująca to historyczne, portowe miasto, powiększy się o 22  Urbino 12 i siedem przegubowych Urbino 18. Oznacza to, że łącznie po ulicach drugiego co do wielkości miasta Półwyspu Jutlandziego będzie jeździć już 91 przyjaznych pasażerom i kierowcom autobusów ze znakiem zielonego jamnika.

Od momentu uruchomienia produkcji w 1996 roku firma Solaris Bus & Coach wyprodukowała blisko 5000 autobusów, które jeżdżą po drogach 19 krajów. Od 2000 roku firma prowadzi sprzedaż eksportową. Solaris Bus & Coach od początku działalności dynamicznie się rozwija i powiększa swoją paletę o kolejne modele autobusów opartych na najnowocześniejszych rozwiązaniach.  W 2004 roku Solaris Urbino zajął drugie miejsce w prestiżowym konkursie na najlepszy autobus miejski Europy „Bus of the Year”. W 2006 Solaris wprowadził na rynek pierwszy w Europie seryjnie produkowany autobus z napędem hybrydowym – Solaris Urbino 18 Hybrid.

 

Tematy w artykule: produkcja autobusow

Podobne wiadomości:

Autosan realizauje zamówienie dla spółki POL-MIEDŹ

Autosan realizauje zamówienie dla spółki...

Ciężarówki i Autobusy 2014-10-30

Autosan zrealizował kolejne zamówienie

Autosan zrealizował kolejne zamówienie

Ciężarówki i Autobusy 2014-12-09

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.