mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Solaris wjeżdża na norweski rynek

Solaris wjeżdża na norweski rynek

Firma Solaris Bus & Coach S.A. podpisała umowę z norweskim przewoźnikiem Norgessbuss AS z Oslo na dostawę pięciu autobusów miejskich. Tym samym autobusy marki Solaris będą obecne już w 16 państwach.

Solaris wjeżdża na norweski rynek

Pięć sztuk Solarisów Urbino 10 zgodnie z umową zostanie dostarczonych do klienta w sierpniu bieżącego roku. Podobnie jak autobusy sprzedane niedawno przedsiębiorstwom szwedzkim, również te dla Norwegów zostaną wyposażone w specjalny „pakiet skandynawski”, którego montaż wynika z panujących w tych rejonach warunków pogodowych.

Oznacza to m.in. montaż specjalnych drzwi i ogrzewania podłogowego oraz oświetlenia zewnętrznego nad wejściami dla pasażerów. Ponadto w autobusach zostanie zamontowane urządzenie o nazwie alcolock. Jego działanie jest podobne do działania policyjnych alkomatów i w przypadku wykrycia alkoholu w wydychanym przez kierowcę powietrzu, uruchomienie  pojazdu jest niemożliwe.

Sprzedaż autobusów do klienta z Norwegii oznacza, że grupa państw, do których sprzedane zostały pojazdy marki Solaris uległa rozszerzeniu do szesnastu. Obecnie autobusy Solaris Urbino i trolejbusy Solaris Trollino jeżdżą po ulicach miast w: Austrii, Czechach, Estonii, Francji, Litwie, Łotwie, Malcie, Niemczech, Polsce, Rumunii, Szwajcarii, Szwecji, Słowacji, Węgrzech, Włoszech. Wkrótce dołączy do nich Norwegia.

„Ekspansja na kolejne rynki eksportowe wpisuje się w strategię naszej firmy. W chwili obecnej eksport stanowi blisko 80% ogólnej sprzedaży. Mam nadzieję, że jeszcze w tym roku grono państw, do których sprzedajemy nasze produkty powiększy się. Oczywiście równie ważne co zdobywanie nowych rynków, jest dla nas pielęgnowanie dobrych relacji z dotychczasowymi użytkownikami autobusów i trolejbusów Solaris” – komentuje podpisanie kontraktu z Norwegami Krzysztof Olszewski Prezes Solaris Bus & Coach S.A.

Czytaj także:

Kłopotliwy przetarg w Białymstoku 2006-01-06

Deszcz zamówień w Solarisie 2005-09-30

Tematy w artykule: Solaris

Podobne wiadomości:

Solaris dostarczy wodorowe trolejbusy dla Rygi

Solaris dostarczy wodorowe trolejbusy dla...

Ciężarówki i Autobusy 2016-11-09

Solaris z kontraktem na 99 autobusów

Solaris z kontraktem na 99 autobusów

Ciężarówki i Autobusy 2016-08-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Bezpieczny samochód służbowy
Bezpieczny samochód służbowy
Organizacja WHO szacuje, że 30 proc. wypadków drogowych ma związek z pracą. Europejskie statystyki pokazują, że w transporcie ginie najwięcej pracowników. Dlatego firmy muszą mocniej angażować się w poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego.
Odgadnij model Odgadnij model