Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Solaris wjeżdża na norweski rynek

Solaris wjeżdża na norweski rynek

Firma Solaris Bus & Coach S.A. podpisała umowę z norweskim przewoźnikiem Norgessbuss AS z Oslo na dostawę pięciu autobusów miejskich. Tym samym autobusy marki Solaris będą obecne już w 16 państwach.

Solaris wjeżdża na norweski rynek

Pięć sztuk Solarisów Urbino 10 zgodnie z umową zostanie dostarczonych do klienta w sierpniu bieżącego roku. Podobnie jak autobusy sprzedane niedawno przedsiębiorstwom szwedzkim, również te dla Norwegów zostaną wyposażone w specjalny „pakiet skandynawski”, którego montaż wynika z panujących w tych rejonach warunków pogodowych.

Oznacza to m.in. montaż specjalnych drzwi i ogrzewania podłogowego oraz oświetlenia zewnętrznego nad wejściami dla pasażerów. Ponadto w autobusach zostanie zamontowane urządzenie o nazwie alcolock. Jego działanie jest podobne do działania policyjnych alkomatów i w przypadku wykrycia alkoholu w wydychanym przez kierowcę powietrzu, uruchomienie  pojazdu jest niemożliwe.

Sprzedaż autobusów do klienta z Norwegii oznacza, że grupa państw, do których sprzedane zostały pojazdy marki Solaris uległa rozszerzeniu do szesnastu. Obecnie autobusy Solaris Urbino i trolejbusy Solaris Trollino jeżdżą po ulicach miast w: Austrii, Czechach, Estonii, Francji, Litwie, Łotwie, Malcie, Niemczech, Polsce, Rumunii, Szwajcarii, Szwecji, Słowacji, Węgrzech, Włoszech. Wkrótce dołączy do nich Norwegia.

„Ekspansja na kolejne rynki eksportowe wpisuje się w strategię naszej firmy. W chwili obecnej eksport stanowi blisko 80% ogólnej sprzedaży. Mam nadzieję, że jeszcze w tym roku grono państw, do których sprzedajemy nasze produkty powiększy się. Oczywiście równie ważne co zdobywanie nowych rynków, jest dla nas pielęgnowanie dobrych relacji z dotychczasowymi użytkownikami autobusów i trolejbusów Solaris” – komentuje podpisanie kontraktu z Norwegami Krzysztof Olszewski Prezes Solaris Bus & Coach S.A.

Czytaj także:

Kłopotliwy przetarg w Białymstoku 2006-01-06

Deszcz zamówień w Solarisie 2005-09-30

Tematy w artykule: Solaris

Podobne wiadomości:

Solaris z kontraktem na 99 autobusów

Solaris z kontraktem na 99 autobusów

Ciężarówki i Autobusy 2016-08-26

Elektryczny Solaris zdobyła  nagrodę „Bus of the Year”!

Elektryczny Solaris zdobyła nagrodę „Bus of...

Ciężarówki i Autobusy 2016-08-22

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
McLaren - Apple chce kupić giganta z Woking
McLaren - Apple chce kupić giganta z Woking
Taką informację podała gazeta Financial Times, która sugeruje, że koncern Apple zamierza przejąc McLaren Technology Group, który kontroluje m.in. zespół McLaren F1 Team. Czy nad Woking zbierają się czarne chmury?
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj