mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Solaris wyprodukuje autobusy dla Warszawy

Solaris wyprodukuje autobusy dla Warszawy

Solaris Bus & Coach producentem autobusów i trolejbusów z Bolechowa dostarczy dla Warszawy 54 niskopodłogowe autobusy marki Solaris Urbino. Zamówienie realizowane jest dla  spółki transportowej Mobilis obsługującej linie autobusowe w Warszawie.

Solaris wyprodukuje autobusy dla Warszawy
Na zamówienie złożone przez firmę Mobilis składa się 31 Solarisów Urbino 12 oraz 23 Solarisy Alpino. Ten drugi model, o długości 8,6 metra, który jest najmniejszym pojazdem w ofercie Solarisa , zadebiutuje na warszawskich ulicach.

Wszystkie pojazdy zostaną dostarczone do zamawiającego sukcesywnie od września do końca tego roku. Autobusy zamówione przez firmę Mobilis będą w pełni klimatyzowane. Do wyposażenia ponadstandardowego należy także system monitoringu.


W sumie od momentu uruchomienia produkcji w 1996 roku firma Solaris wyprodukowała ponad 5000 autobusów, które jeżdżą po drogach 20 krajów. Od 2000 roku firma prowadzi sprzedaż eksportową i jest jednym z bardziej znaczących producentów autobusów w Europie. W 2006 Solaris wprowadził na rynek pierwszy w Europie seryjnie produkowany autobus z napędem hybrydowym – Solaris Urbino 18 Hybrid. W roku 2009 firma planuje premierę tramwaju Solaris Tramino.

Podobne wiadomości:

S5 Poznań-Wrocław - podpisano ostatnią umowę

S5 Poznań-Wrocław - podpisano ostatnią umowę

Polskie drogi 2016-05-18

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Polskie drogi 2017-10-27

Komentuj:

~neoplan 2009-09-07

1996r nie było Solarisa - był Neoplan, który został przejęty przez MANa (zdaje się, że w roku 2000 albo 2001), i od tego czasu dopiero jest Solaris.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.