mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Solaris wyprodukuje autobusy dla Warszawy

Solaris wyprodukuje autobusy dla Warszawy

Solaris Bus & Coach producentem autobusów i trolejbusów z Bolechowa dostarczy dla Warszawy 54 niskopodłogowe autobusy marki Solaris Urbino. Zamówienie realizowane jest dla  spółki transportowej Mobilis obsługującej linie autobusowe w Warszawie.

Solaris wyprodukuje autobusy dla Warszawy
Na zamówienie złożone przez firmę Mobilis składa się 31 Solarisów Urbino 12 oraz 23 Solarisy Alpino. Ten drugi model, o długości 8,6 metra, który jest najmniejszym pojazdem w ofercie Solarisa , zadebiutuje na warszawskich ulicach.

Wszystkie pojazdy zostaną dostarczone do zamawiającego sukcesywnie od września do końca tego roku. Autobusy zamówione przez firmę Mobilis będą w pełni klimatyzowane. Do wyposażenia ponadstandardowego należy także system monitoringu.


W sumie od momentu uruchomienia produkcji w 1996 roku firma Solaris wyprodukowała ponad 5000 autobusów, które jeżdżą po drogach 20 krajów. Od 2000 roku firma prowadzi sprzedaż eksportową i jest jednym z bardziej znaczących producentów autobusów w Europie. W 2006 Solaris wprowadził na rynek pierwszy w Europie seryjnie produkowany autobus z napędem hybrydowym – Solaris Urbino 18 Hybrid. W roku 2009 firma planuje premierę tramwaju Solaris Tramino.

Podobne wiadomości:

S5 Poznań-Wrocław - podpisano ostatnią umowę

S5 Poznań-Wrocław - podpisano ostatnią umowę

Polskie drogi 2016-05-18

S5 Leszno Południe-Kaczkowo - podpisano umowę

S5 Leszno Południe-Kaczkowo - podpisano umowę

Polskie drogi 2016-05-10

Komentuj:

~neoplan 2009-09-07

1996r nie było Solarisa - był Neoplan, który został przejęty przez MANa (zdaje się, że w roku 2000 albo 2001), i od tego czasu dopiero jest Solaris.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Prawo jazdy - szykują się kolejne zmiany?
Prawo jazdy - szykują się kolejne zmiany?
Szykują się spore zmiany w kursach na prawo jazdy. Nowe przepisy przewidują, że kierowca musiałby zdawać egzamin co rok. Takie zmiany na pewno wywołają duży sprzeciw opinii publicznej.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech