mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Solaris zdobywa Skandynawię

Solaris zdobywa Skandynawię

W ciągu najbliższych miesięcy w Danii, Norwegii i Szwecji przybędzie łącznie aż 126 Solarisów Urbino. W Norwegii firma Solaris wygrała dwa przetargi. Nowe kontrakty znacznie umacniają pozycję polskiej firmy w północnej części Europy.

Solaris zdobywa Skandynawię
Nowoczesne autobusy Solaris rozpoczną służbę na północny-wschód od stolicy kraju, Oslo, w regionie Romerike. Już w lipcu przybędzie 58 Solarisów Urbino 12 Low Entry (niskowejściowych) - 45 spośród nich będzie użytkowanych przez przewoźnika o nazwie UniBuss, natomiast pozostałych 13 sztuk zasili tabor firmy Nettbuss, największej firmy transportowej w Norwegii.

Autobusy, które zostaną dostarczone norweskim klientom, jak zwykle będą wyposażone w specjalny pakiet skandynawski, który oznacza m.in.: podwójne szyby, dodatkowe ogrzewanie, czy specjalny system rozruchu silnika przy bardzo niskich temperaturach. Ponadto autobusy posiadać będą klimatyzację przestrzeni pasażerskiej oraz system monitoringu. Wśród nowych rozwiązań warto wymienić zastosowanie silników napędzanych bio-dieslem. Będą to jednostki firmy DAF spełniające rygorystyczną normę czystości spalin EEV.

Kolejny z pozyskanych kontraktów w krainie fiordów dotyczy zamówienia na 11 sztuk Solarisów Alpino 8,9 LE, najkrótszych pojazdów niskowejściowych z oferty Solarisa. Ich odbiorcą będzie firma Concordia Bus. Od sierpnia o ich komforcie i wygodzie przekonają się pasażerowie drugiego co do wielkości norweskiego miasta, Bergen.

- Dzięki realizacji tych zamówień liczba Solarisów w Norwegii ulegnie podwojeniu i osiągnie poziom 138 sztuk. Biorąc pod uwagę to, że pierwszy kontrakt na tym niezwykle wymagającym rynku wygraliśmy w roku 2006 jest to doskonała dynamika sprzedaży – mówi Solange Olszewska, prezes Solaris Bus & Coach S.A.

W Szwecji do tej pory autobusy marki Solaris jeździły w miejscowościach Landskrona, Lulea, Skelleftea i Umea. Dzięki zamówieniu jakie firma zdobyła na początku tego roku, polskie, niskopodłogowe Solarisy wyjadą na ulice Sztokholmu. Będzie to 28 Solarisów Urbino 12 CNG – czyli pojazdów napędzanych gazem ziemnym. Ich odbiorcą jest firma Busslink, z taborem rzędu 1500 pojazdów, największy przewoźnik autobusowy w stolicy Szwecji.

Z kolei w Danii firma Sporveje z Arhus po raz kolejny postawiła na ekonomiczne i ekologiczne Solarisy. Flota autobusowa obsługująca to historyczne, portowe miasto, powiększy się o 22 Urbino 12 i siedem przegubowych Urbino 18. Oznacza to, że łącznie po ulicach drugiego co do wielkości miasta Półwyspu Jutlandziego będzie jeździć już 91 przyjaznych pasażerom i kierowcom autobusów ze znakiem zielonego jamnika.

Podobne wiadomości:

Solaris znów wśród najlepszych

Solaris znów wśród najlepszych

Ciężarówki i Autobusy 2017-07-18

Bolesławiec kupi niskoemisyjne autobusy

Bolesławiec kupi niskoemisyjne autobusy

Aktualności 2017-05-09

Kolejne polskie miasto zainwestuje w ekologiczne autobusy. Samorząd Bolesławca wyda 12 mln zł na zakup kilkunastu egzemplarzy autobusów dla Miejskiego Zakładu Komunikacji. Część pieniędzy pochodzi z dofinansowania w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014 – 2020.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.