mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Solaris zrealizuje zamówienia dla austriackiego ÖBB Postbus

Solaris zrealizuje zamówienia dla austriackiego ÖBB Postbus

Solaris podpisał kontrakt z austriacką firmą ÖBB Postbus, zgodnie z którym polski producent dostarczy największemu austriackiemu przewoźnikowi 43 niskopodłogowe autobusy.

Solaris zrealizuje zamówienia dla austriackiego ÖBB Postbus
Umowa, która będzie realizowana w latach 2013-2017 dotyczy zakupu 43 sztuk autobusów miejskich Solaris Urbino 12. Zamówienie to jest jednym z elementów projektu odnowy taboru ÖBB Postbus, który zakłada w ciągu najbliższych pięciu lat zakup łącznie aż 700 autobusów, zarówno miejskich jak i międzymiastowych. Dzięki tej operacji w roku 2017 współczynnik pojazdów przystosowanych do przewożenia osób niepełnosprawnych wzrośnie we flocie firmy Postbus aż do 87%.

ÖBB Postbus po raz kolejny wybrał ofertę firmy Solaris. Pierwsze zamówienie od tego przewoźnika polski producent otrzymał w 2009 roku, a dotyczyło ono 14 autobusów Solarisów Urbino 10.

Pojazdy marki Solaris są  znane w Austrii od 2003 roku i z powodzeniem funkcjonują we flotach ponad 20 austriackich przedsiębiorstw przewozowych. Można je spotkać między innymi na ulicach Wiednia, Insbruka, Salzburga czy w alpejskim kurorcie Mayrhofen.
Tematy w artykule: produkcja autobusow autobusy

Podobne wiadomości:

Ursus - rekordowa sprzedaż i wodorowe plany

Ursus - rekordowa sprzedaż i wodorowe plany

Ciężarówki i Autobusy 2017-10-26

Łotwa kolejnym ważnym rynkiem dla Solarisa

Łotwa kolejnym ważnym rynkiem dla Solarisa

Ciężarówki i Autobusy 2015-05-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.