mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Solarisy już w Belgradzie

Solarisy już w Belgradzie

W marcu tego roku przedstawiciele firmy Solaris Bus & Coach S.A. podpisali w Belgradzie, z publiczną spółką przewozów miejskich, umowę na dostawę 200 niskopodłogowych autobusów przegubowych Solaris Urbino 18. Pierwszych 10 autobusów zostało już oficjalnie przekazanych przewoźnikowi.

Solarisy już w Belgradzie
Zgodnie z harmonogramem, pierwsze autobusy dotarły do stolicy Serbii w pierwszej połowie sierpnia.  Dostawy następnych odbywać będą się w transzach: po 45 sztuk w sierpniu i we wrześniu oraz kolejno 50 w październiku i w listopadzie. Wszystkie Solarisy zostaną wprowadzone na belgradzkie linie autobusowe do końca 2013 roku.

Dostawy pierwszych autobusów do Belgradu zostały poprzedzone szkoleniami zorganizowanymi dla kilkudziesięciu pracowników GSP. Były to kursy zarówno kierowców, jak i pracowników serwisu, dzięki którym mogli oni bardzo dobrze poznać nowe pojazdy we flocie belgradzkiego przewoźnika.

Zgodnie z kontraktem firma Solaris będzie wspierać swojego klienta przez pierwsze dwa lata w prowadzeniu obsługi serwisowej. W tym celu przedstawicielstwo firmy Solaris w Serbii zatrudniło kilkunastu pracowników, którzy będą do dyspozycji GSP. Producent utworzył także na miejscu magazyn części zamiennych. Dzięki temu przewoźnik zyskuje pewność sprawnej i szybkiej obsługi serwisowej.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z jakości dostarczonych pojazdów i sposobu przeprowadzenia przez firmę Solaris szkoleń dla pracowników GSP - mówi Milan Sofronic, Dyrektor ds. Technicznych w GSP Belgrad. - Już w najbliższych dniach o komforcie podróżowania Solarisami będą mogli przekonać się mieszkańcy naszego miasta - dodaje.

Zakup 200 autobusów dla stolicy Serbii możliwy był między innymi dzięki środkom z Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju, który sfinansował wart 64 mln euro kontrakt.

Przegubowe Solarisy wyprodukowane dla Belgradu są w pełni niskopodłogowe i klimatyzowane, spełniają normę emisji spalin Euro 5. W każdym z pojazdów zainstalowany został, składający się z 7 kamer, system monitoringu, gwarantujący najwyższy poziom bezpieczeństwa pasażerów.

Do tej pory w Serbii pojazdy marki Solaris są wykorzystywane w miejscowości Novi Sad, dokąd w 2011 roku zostało dostarczonych sześć autobusów Solaris Urbino12 napędzanych sprężonym gazem ziemnym (CNG).
Tematy w artykule: produkcja autobusow

Podobne wiadomości:

Autosan zrealizował kolejne zamówienie

Autosan zrealizował kolejne zamówienie

Ciężarówki i Autobusy 2014-12-09

Do 2016 r.  MAN przeniesie produkcję do Starachowic

Do 2016 r. MAN przeniesie produkcję do...

Ciężarówki i Autobusy 2014-12-05

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.

Zalando Zalando