mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Solarisy w Warszawie

Solarisy w Warszawie

Dzisiaj, tj. 13 września odbyło się uroczyste przekazanie pierwszej partii autobusów Solaris Urbino 18 z klimatyzacją przestrzeni pasażerskiej dla Miejskich Zakładów Autobusowych w Warszawie. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz miasta, stołecznych przedsiębiorstw komunikacyjnych oraz właściciele firmy Solaris Bus & Coach.

Solarisy w Warszawie

W roku 2004 Miejskie Zakłady Autobusowe w Warszawie ogłosiły przetarg na dostawę 80 sztuk niskopodłogowych autobusów miejskich. Spośród złożonych ofert najlepszą okazała się ta przedstawiona przez firmę Solaris Bus & Coach z podpoznańskiego Bolechowa.

Łącznie z nowo zamówionymi 80 autobusami w taborze zarówno przewoźnika miejskiego, jak i przedsiębiorstw prywatnych, na ulicach Warszawy jeździć będzie blisko pół tysiąca Solarisów Urbino. Tym samy Warszawa jest miastem, w których marka Solaris reprezentowana jest najliczniej.

Wszystkie pojazdy to nowoczesne autobusy niskopodłogowe z możliwością tzw. przyklęku obniżającego wejście z 340 mm o kolejne 70 mm. Dzięki temu autobusy te są przyjazne dla pasażerów mających trudności w poruszaniu się oraz osób na wózkach inwalidzkich. Dodatkowo Solaris Urbino jako jedyny spośród oferowanych autobusów niskopodłogowych zapewnia przejazd wózka między nadkolami tylnej osi (szerokość 625 mm). Charakterystyczną cechą autobusów marki Solaris Urbino, jest opadająca na prawą stronę linia przedniej szyby, która jest nie tylko elementem nowoczesnego designu, ale również ma swoją funkcję praktyczną. Dzięki takiemu kształtowi szyby kierowcy mają znacznie lepszą widoczność z prawej strony pojazdu, w szczególności na przystankach autobusowych, gdzie mogą oczekiwać na autobus dzieci. Znakiem rozpoznawczym Solarisa jest także zielony jamnik - niskopodłogowy i długi jak autobus oraz zielony - bo ekologiczny.

"Bardzo cieszymy się z faktu, że liczba autobusów jeżdżących po ulicach Warszawy, a wyprodukowanych w Bolechowie, ponownie wzrośnie. Dołożymy wszelkich starań, aby podobnie jak dotychczas jeżdżące w barwach MZA autobusy, również i te nowe cieszyły się uznaniem i sympatią pasażerów i kierowców" - powiedziała Solange Olszewska, wiceprezes Solaris Bus & Coach S.A.

Zobacz galerię Solaris Bus & Coach

Przeczytaj także:

80 Solarisów dla stolicy (2005-06-28)

 

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.