mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Solarisy we Włoszech

Solarisy we Włoszech

Dziewięć niskopodłogowych autobusów typu Solaris Urbino 10 obsługuje od ubiegłego tygodnia linie komunikacji miejskiej w południowowłoskiej miejscowości Avellino.

Solarisy we Włoszech

 "Avellino to już siódmy klient naszej firmy we Włoszech. Cieszymy się, że nasze autobusy w tym kraju spotykają się z tak dobrym przyjęciem tym bardziej, że Włochy pod względem wielkości zakupów nowych autobusów znajdują się w czołówce krajów Unii Europejskiej. To rynek o ogromnym potencjale i dlatego jest on dla nas bardzo ważny." - mówi Prezes spółki Solaris Bus & Coach, Krzysztof Olszewski.

Dla producenta autobusów z Bolechowa już w 2004 roku zauważalny był wzrost zainteresowania marką Solaris na włoskim rynku, a co za tym idzie dalszy rozwój sprzedaży eksportowej. Krąg klientów spółki we Włoszech powiększył się o czterech nowych odbiorców z: Neapolu, górskich kurortów Cortina d'Ampezzo i Como, a także z leżącego nad Adriatykiem Bari. Podczas gdy Neapol zdecydował się na zakup polskich trolejbusów Solaris Trollino, pozostali klienci zamówili niskopodłogowe autobusy miejskie typu Solaris Urbino.

Solaris Bus & Coach zaistniał na włoskim rynku w 2002 roku. Pierwszymi autobusami jakie spółka dostarczyła włoskim kontrahentom było siedem autobusów miejskich Solaris Urbino 18 zamówionych  przez Salerno. W tym samym roku Solaris Bus & Coach podpisał kontrakt na dostawę 30 osiemnastometrowych trolejbusów Trollino dla Rzymu. Pojazdy te w ciągu dwóch kolejnych lat trafiły do odbiorcy, którym jest jeden z największych w tym kraju operatorów obsługujących transport miejski, firma ATAC Roma.

Szczególnym powodzeniem wśród włoskich odbiorców cieszą się autobusy dziesięcio- i  osiemnastometrowe. Krótkie, a tym samym zwrotne Solarisy Urbino 10 są idealnym środkiem transportu na wąskich drogach w trudnych, górzystych terenach. Podobne modele Solarisa Urbino sprzedawane są m.in. do Szwajcarii. Wszystkie produkowane na włoski rynek modele standardowo wyposażone są w klimatyzację całości przestrzeni pasażerskiej.


 

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.