mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Solarisy wróciły na ulice Bratysławy

Solarisy wróciły na ulice Bratysławy

21 autobusów Solarisów Urbino na sprężony gaz ziemny wróciło wczoraj na ulice Bratysławy - poinformował zarząd Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Bratysławie.

Solarisy wróciły na ulice Bratysławy

Przypomnijmy, 26 maja br. w Bratysławie w komorze silnika autobusu Solaris Urbino na gaz ziemny doszło do pożaru. Po tym zdarzeniu wspólnie z przewoźnikiem z Bratysławy firma Solaris podjęła decyzję o wycofaniu z ruchu pozostałych 21 autobusów, do czasu dokładnego przebadania pojazdów.

Równolegle z działaniami firmy badającej sprawność autobusów, prowadzone były przez słowacką policję czynności wyjaśniające w sprawie ustalenia przyczyn pożaru jednego autobusu. Ostatecznie badania policji nie doprowadziły jednak do ustalenia, co było bezpośrednią przyczyną zdarzenia.

Wszystkie autobusy zostały szczegółowo zbadane przez niezależnych rzeczoznawców z firmy Slovdekra. Badanie wykazało całkowite bezpieczeństwo eksploatacji autobusów. Dla podwyższenia poziomu bezpieczeństwa MPK Bratysława poprosiło producenta autobusów o dodatkowy montaż urządzeń samogaszących, co zostało wykonane.

"Opinia Slovdekra potwierdziła to, o czym byliśmy przekonani od samego początku. Nie ma mowy o jakiejkolwiek usterce produkcyjnej. Produkowane przez nas autobusy są w pełni bezpieczne, o czym zapewniam wszystkich pasażerów wsiadających na pokład Solarisów, czy to na gaz ziemny, czy na jakiekolwiek inne paliwo. Niesmak budzi jednak zachowanie słowackich mediów, które z góry wskazały nas – polskiego producenta – jako winnych całego wydarzenia. Spodziewamy się, że równie szybko poinformują o zakończeniu całej sprawy" – powiedział Krzysztof Olszewski, prezes Solaris Bus & Coach S.A.

Czytaj także:
Co z bezpieczeństwem w Solarisach? (2007-05-29)

Solarisy we Frankfurcie (2007-08-30)

Tematy w artykule: Solaris

Podobne wiadomości:

Solaris dostarczy wodorowe trolejbusy dla Rygi

Solaris dostarczy wodorowe trolejbusy dla...

Ciężarówki i Autobusy 2016-11-09

Solaris znów wśród najlepszych

Solaris znów wśród najlepszych

Ciężarówki i Autobusy 2017-07-18

Komentuj:

~giermek 2007-09-05

i bardzo dobrze ze wszystko wyszlo ok, niech solaris slawi dobre imie Polski

~Piotrek 2007-09-04

taka technika w naszych polskich autobusach ,że słowaczki nie mogły się połapać jak to wszystko działa ,a co dopiero jak doszło do pożaru...więc musieli nam je wysłać z powrotem ;D

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda utrzymuje pozycję lidera na polskim rynku
Skoda utrzymuje pozycję lidera na polskim rynku
Skoda po raz kolejny nie pozostawiła szans konkurentom. Cały rynek samochodów nowych zanotował wzrosty, ale czeska marka wyraźnie zwiększyła dystans w stosunku do konkurentów. Skoda była najchętniej wybieraną marką w Polsce wśród klientów indywidualnych i flotowych.