mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Solarisy wróciły na ulice Bratysławy

Solarisy wróciły na ulice Bratysławy

21 autobusów Solarisów Urbino na sprężony gaz ziemny wróciło wczoraj na ulice Bratysławy - poinformował zarząd Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Bratysławie.

Solarisy wróciły na ulice Bratysławy

Przypomnijmy, 26 maja br. w Bratysławie w komorze silnika autobusu Solaris Urbino na gaz ziemny doszło do pożaru. Po tym zdarzeniu wspólnie z przewoźnikiem z Bratysławy firma Solaris podjęła decyzję o wycofaniu z ruchu pozostałych 21 autobusów, do czasu dokładnego przebadania pojazdów.

Równolegle z działaniami firmy badającej sprawność autobusów, prowadzone były przez słowacką policję czynności wyjaśniające w sprawie ustalenia przyczyn pożaru jednego autobusu. Ostatecznie badania policji nie doprowadziły jednak do ustalenia, co było bezpośrednią przyczyną zdarzenia.

Wszystkie autobusy zostały szczegółowo zbadane przez niezależnych rzeczoznawców z firmy Slovdekra. Badanie wykazało całkowite bezpieczeństwo eksploatacji autobusów. Dla podwyższenia poziomu bezpieczeństwa MPK Bratysława poprosiło producenta autobusów o dodatkowy montaż urządzeń samogaszących, co zostało wykonane.

"Opinia Slovdekra potwierdziła to, o czym byliśmy przekonani od samego początku. Nie ma mowy o jakiejkolwiek usterce produkcyjnej. Produkowane przez nas autobusy są w pełni bezpieczne, o czym zapewniam wszystkich pasażerów wsiadających na pokład Solarisów, czy to na gaz ziemny, czy na jakiekolwiek inne paliwo. Niesmak budzi jednak zachowanie słowackich mediów, które z góry wskazały nas – polskiego producenta – jako winnych całego wydarzenia. Spodziewamy się, że równie szybko poinformują o zakończeniu całej sprawy" – powiedział Krzysztof Olszewski, prezes Solaris Bus & Coach S.A.

Czytaj także:
Co z bezpieczeństwem w Solarisach? (2007-05-29)

Solarisy we Frankfurcie (2007-08-30)

Tematy w artykule: Solaris

Podobne wiadomości:

Solaris znów wśród najlepszych

Solaris znów wśród najlepszych

Ciężarówki i Autobusy 2017-07-18

Solaris dostarczy autobusy do Stalowej Woli

Solaris dostarczy autobusy do Stalowej Woli

Ciężarówki i Autobusy 2017-12-05

Komentuj:

~giermek 2007-09-05

i bardzo dobrze ze wszystko wyszlo ok, niech solaris slawi dobre imie Polski

~Piotrek 2007-09-04

taka technika w naszych polskich autobusach ,że słowaczki nie mogły się połapać jak to wszystko działa ,a co dopiero jak doszło do pożaru...więc musieli nam je wysłać z powrotem ;D

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.