mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Solidarność: Projekt porozumienia w Yazaki

Solidarność: Projekt porozumienia w Yazaki

Na początku czerwca w zakładzie Yazaki Automotive Products Poland w Mikołowie odbyło się referendum, w którym niemal 100 proc. głosujących opowiedziało się za strajkiem w przypadku braku realizacji postulatów płacowych załogi. W myśl  projektu porozumienia, jeszcze w lipcu wszyscy pracownicy mieliby otrzymać podwyżki.

Solidarność: Projekt porozumienia w Yazaki
Podwyżki płac zasadniczych od 100 do 150 zł brutto od lipca, podwyżki na podobnym poziomie od stycznia 2014 roku, wzrost o 100 proc. dofinansowania „wczasów pod gruszą” i podwyżki premii świątecznej z 250 do 800 zł netto - to własnie najważniejsze elementy projektu porozumienia wypracowanego podczas negocjacji pomiędzy zakładową Solidarnością a zarządem Yazaki Automotive Products Poland w Mikołowie.

Spółka Yazaki Automotive Products Poland w Mikołowie zatrudnia około 1,4 tys. pracowników. Średnie zarobki w firmie wynoszą 1,9 tys. zł brutto.
 
Tematy w artykule: praca w motoryzacji

Podobne wiadomości:

Kierowcy poszukiwani na rynku pracy

Kierowcy poszukiwani na rynku pracy

Finanse i prawo 2015-11-04

Podwyżki w gliwickiej fabryce Opla

Podwyżki w gliwickiej fabryce Opla

Aktualności 2014-12-08

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic