mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Solidarność: Projekt porozumienia w Yazaki

Solidarność: Projekt porozumienia w Yazaki

Na początku czerwca w zakładzie Yazaki Automotive Products Poland w Mikołowie odbyło się referendum, w którym niemal 100 proc. głosujących opowiedziało się za strajkiem w przypadku braku realizacji postulatów płacowych załogi. W myśl  projektu porozumienia, jeszcze w lipcu wszyscy pracownicy mieliby otrzymać podwyżki.

Solidarność: Projekt porozumienia w Yazaki
Podwyżki płac zasadniczych od 100 do 150 zł brutto od lipca, podwyżki na podobnym poziomie od stycznia 2014 roku, wzrost o 100 proc. dofinansowania „wczasów pod gruszą” i podwyżki premii świątecznej z 250 do 800 zł netto - to własnie najważniejsze elementy projektu porozumienia wypracowanego podczas negocjacji pomiędzy zakładową Solidarnością a zarządem Yazaki Automotive Products Poland w Mikołowie.

Spółka Yazaki Automotive Products Poland w Mikołowie zatrudnia około 1,4 tys. pracowników. Średnie zarobki w firmie wynoszą 1,9 tys. zł brutto.
 
Tematy w artykule: praca w motoryzacji

Podobne wiadomości:

Podwyżki w gliwickiej fabryce Opla

Podwyżki w gliwickiej fabryce Opla

Aktualności 2014-12-08

Pilkington rozbudowuje fabrykę szyb w Chmielowie

Pilkington rozbudowuje fabrykę szyb w...

Aktualności 2014-12-05

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Kia Picanto X-Line już dostępna
Kia Picanto X-Line już dostępna
Najmniejszy model w gamie Kia debiutuje w polskich salonach w zupełnie nowej wersji X-Line. Auto wyposażono w podniesione zawieszenie i "terenowe" dodatki.