mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Solidarność: Projekt porozumienia w Yazaki

Solidarność: Projekt porozumienia w Yazaki

Na początku czerwca w zakładzie Yazaki Automotive Products Poland w Mikołowie odbyło się referendum, w którym niemal 100 proc. głosujących opowiedziało się za strajkiem w przypadku braku realizacji postulatów płacowych załogi. W myśl  projektu porozumienia, jeszcze w lipcu wszyscy pracownicy mieliby otrzymać podwyżki.

Solidarność: Projekt porozumienia w Yazaki
Podwyżki płac zasadniczych od 100 do 150 zł brutto od lipca, podwyżki na podobnym poziomie od stycznia 2014 roku, wzrost o 100 proc. dofinansowania „wczasów pod gruszą” i podwyżki premii świątecznej z 250 do 800 zł netto - to własnie najważniejsze elementy projektu porozumienia wypracowanego podczas negocjacji pomiędzy zakładową Solidarnością a zarządem Yazaki Automotive Products Poland w Mikołowie.

Spółka Yazaki Automotive Products Poland w Mikołowie zatrudnia około 1,4 tys. pracowników. Średnie zarobki w firmie wynoszą 1,9 tys. zł brutto.
 
Tematy w artykule: praca w motoryzacji

Podobne wiadomości:

Producent szyb samochodowych zainwestuje w Żarach

Producent szyb samochodowych zainwestuje w...

Aktualności 2014-12-08

Pilkington rozbudowuje fabrykę szyb w Chmielowie

Pilkington rozbudowuje fabrykę szyb w...

Aktualności 2014-12-05

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross