mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Solidarność o Autosanie

Solidarność o Autosanie

Związek nie pozostanie bierny na dalsze losy zakładu - zapewniał pracowników Autosanu Piotr Duda podczas spotkania w Sanoku.

Solidarność o Autosanie
Szef "S" zaapelował do pracowników, by głośno walczyli o zakład i pieniądze. - Tu nie ma żartów. Scenariusz jest już rozpisany. Wy się dla spółki ie liczycie, jesteście dla nich tylko przedmiotem, nie podmiotem. Nie pozwólcie, aby was rozkradziono i odsprzedano. Nie możecie milczeć - jak będzie cicho o waszym zakładzie pracy, to cicho was posprzątają - ostrzegał Duda.

Przewodniczący KK potwierdził, że 11 października 2013 r. pod siedzibą Grupy Kapitałowej Sobiesława Zasady w Krakowie (dotychczasowy własciciel Autosanu) odbędzie się pikieta pracowników, na którą w geście poparcia przybędą także inne organizacje. Ponadto Zarząd Regionu przy wsparciu Komisji Krajowej uruchomi wszystkie możliwe środki prawne, by sprawdzić, czy generowane przez zakład od 2009 r. straty nie były wynikiem celowych działań i czy zarząd spółki nie przyczynił się do obecnego stanu rzeczy.- Obawiamy się, że majątek może być wyprowadzony z firmy - przyznał Tadeusz Majchrowicz, wiceprzewodniczący KK. - Dlatego zwrócilismy się do sądu o jak najszybsze wyznaczenie nadzorcy sądowego - dodał.

Związkowców i pracowników niepokoi nagła zmiana właściciela sanockiej firmy. W połowie września firma Sobiesław Zasada SA sprzedała Autosan za symboliczna kwotę. Nowy właściciel - Grzegorz Tarnawa - nie ujawnia planów dotyczących przyszłości firmy.

19 września do krośnieńskiego sądu wpłynął wniosek o upadłość Autosanu. Bardzo poważnie wygląda też sytuacja pracowników firmy, którzy otrzymali zaledwie połowę wynagrodzenia za miesiące czerwiec i lipiec br., a za sierpień nie dostali już nic.
Tematy w artykule: Autosan

Podobne wiadomości:

Autosan realizuje kolejne zlecenia

Autosan realizuje kolejne zlecenia

Ciężarówki i Autobusy 2014-02-07

Autosan chce sprzedawać gaz

Autosan chce sprzedawać gaz

Ciężarówki i Autobusy 2017-10-05

Komentuj:

~swen 2013-10-13

Panie Duda.Jest pan gostkiem,który slizga swoją szanowną d... na ludzkiej krzywdzie!Co,dopiero dowiedział się pan,że Autosan ma kłopoty?Może mniej polityki,a więcej zainteresowania zwykłym człowiekiem?No,ale jak się dostaje ponad 10 tyś na łapkę co miesiąc,służbowe auto z kierowcą i dwa służbowe mieszkania,to zwykłego człowieka ma się w głębokim poważaniu.Z resztą,pan jesteś politykiem,a nie związkowcem.Taka jest prawda.Chętnie bym z panem podystkutował,ale zwykłych ludzi ma pan gdzieś.No ale niech stracę,gdyby chciał pan podyskutować podaję mój tel,518330162.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.