mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Soliny na eksport

Soliny na eksport

Najmłodsze dziecko sanockiej fabryki, czyli autobus Autosan H7-10MB Solina wzbudza coraz większe zainteresowanie za granicą. W momencie rozpoczęcia produkcji seryjnej w kraju szwedzki klient wypożyczył na testy jedną Solinę. Testy wypadły tak pomyślnie, że już nie wróciła do Polski. Pochlebne opinie zaowocowały nowymi kontraktami.

Soliny na eksport

W połowie lipca 2006 roku kolejnych sześć autobusów Autosan H7-10MB Solina wypłynęło z portu w Gdyni do szwedzkich klientów. Solina, jak do tej pory, jest najlepiej sprzedającym się pojazdem sanockiej fabryki za granicą, po modelu Autosan A1012T Eagle RHD.

Najnowsze eksportowe Soliny wyposażono w szereg elementów dostosowujących je do rynku skandynawskiego i restrykcyjnych przepisów dotyczących przewozu dzieci i młodzieży m.in. szkielet wszystkich pojazdów wykonano w części ze stali nierdzewnej a z zewnątrz autobusy wyróżniają się szerszymi tylnymi drzwiami.

Wraz z wypłynięciem do Szwecji ostatniej Soliny w lipcu br. liczba wyeksportowanych autobusów marki Autosan od 1973 roku wzrosła do 4367 pojazdów. Firma Polskie Autobusy prognozuje, że w tym roku eksport będzie dwukrotnie wyższy niż w roku ubiegłym. W ciągu siedmiu miesięcy 2006 roku wyeksportowano łącznie 27 pojazdów: na Węgry (9 sztuk), do Szwecji i Wielkiej Brytanii (  po 8 sztuk) oraz do Rumunii (2 autobusy).

Przeczytaj także:

Polskie Autobusy - oby tak dalej! (2006-04-10)

Solaris - to może być wyjątkowo dobry rok (2006-07-24)

Kapena w Słupsku (2006-07-10)

 


Podobne wiadomości:

Autostrada A4 - odcinek Rzeszów - Jarosław prawie gotowy

Autostrada A4 - odcinek Rzeszów - Jarosław...

Polskie drogi 2016-07-15

Droga S19 z unijnym dofinansowaniem

Droga S19 z unijnym dofinansowaniem

Polskie drogi 2016-02-19

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.