Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Sołowow: "Przyciągają nas śnieżne bandy"

Sołowow: "Przyciągają nas śnieżne bandy"

Michał Sołowow i Maciek Baran (Peugeot 207 S2000) w szóstym starcie w Rally Sweden zajęli 22 miejsce w klasyfikacji generalnej, 10 w klasie N4. Polacy byli jednocześnie ósmą załogą w samochodzie S2000.

Sołowow:
Na końcowym wyniku zaważył postój w zaspie 200 metrów przed metą lotną 18 odcinka specjalnego Värmullsåsen. Z pomocą kibiców, w tym również polskich, Michał i Maciek powrócili na drogę po pięciu minutach. Pierwszą rundę Rajdowych Mistrzostw Świata wygrali Finowie Mikko Hirvonen/Jarmo Lehtinen (Ford Focus WRC).
- Ostatnio wyjątkowo przyciągają nas śnieżne bandy. Najpierw w Finlandii, teraz w Szwecji - żartował na mecie w Karlstad Michał Sołowow. - Na bardzo krętej końcówce OS-u Värmullsåsen wpadliśmy czterema kołami w zaspę i doprawdy nie wiem jak kibice zdołali nas postawić na drodze. Pomagało nam ze 30 osób, w tym także nasi rodacy i chciałbym im wszystkim serdecznie za to podziękować. Bez ich poświęcenia nie byłoby nas na mecie. Dla nas ten rajd był pełen przygód. Próbowaliśmy różnych ustawień samochodu i dawało to różny skutek ze względu na dość szybko zmieniające się warunki na odcinkach. Często po prostu brakowało przyczepności. Teraz chwila przerwy, a w kwietniu wracamy na polskie odcinki specjalne - zakończył Wicemistrz Europy.

- Mimo podobnej nawierzchni rajdy Arktyczny i Szwecji to zupełnie różne imprezy. W Finlandii na drogach była gruba warstwa lodu, w Szwecji dość szybko spod śniegu wychodził zmrożony szuter, a potem równie szybko robiła się głęboka koleina - ciężko było jechać. W sumie jesteśmy zadowoleni: na dwóch odcinkach wykręciliśmy czasy w drugiej dziesiątce „generalki”, na pozostałych byliśmy w okolicach 20 miejsca. Przed trzema laty byliśmy na 21 miejscu, w tegorocznej edycji Rajdu Szwecji przypadła nam 22 pozycja. Kończymy zimową część sezonu 2010, a niebawem rozpoczynamy asfaltowo-szutrowe Mistrzostwa Polski. Chcemy przygotować się do nich naprawdę solidnie zwłaszcza, że konkurenci zbroją się na potęgę – dodał Maciek Baran.

Podobne wiadomości:

Peugeot 3008 - znamy ceny w Polsce

Peugeot 3008 - znamy ceny w Polsce

Aktualności 2016-10-11

Peugeot 5008 - z minivana w crossovera

Peugeot 5008 - z minivana w crossovera

Premiery 2016-09-07

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Jakie samochody kupują Polacy?
Jakie samochody kupują Polacy?
Najnowsze wyniki badania „AUTOwybory Polaków” nie pozostawiają złudzeń. Ponad trzy czwarte Polaków kupuje samochody z rynku wtórnego. I nie zanosi się na to, żeby w najbliższym czasie cokolwiek zmieniło się w tym temacie.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj