mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Sołowow podsumowuje sezon

Sołowow podsumowuje sezon

Michał Sołowow i Maciek Baran (Ford Fiesta S2000) wygrali klasyfikację Mistrzostw Polski w Rajdzie Koszyc – ostatniej, siódmej rundy RSMP rozegranej na Słowacji. W klasyfikacji generalnej zawodów, załoga Cersanit Rally Team zajęła drugą pozycję za Słowakiem Josefem Beresiem JR (Skoda Fabia S2000).

Dla Michała i Maćka to zwycięstwo było zwieńczeniem kolejnego trudnego sezonu, w którym oprócz w Mistrzostwach Polski, startowali również za granicą: w rajdach Arctic (Finlandia), Valasska (Czechy), Ypres (Belgia) oraz Barum (Czechy).

"Kolejny fajny i ciekawy sezon. Szczególnie zadowoleni jesteśmy z naszych startów w Belgii, gdzie zajęliśmy rekordowe 3 miejsce w „generalce” i w Finlandii, gdzie finiszowaliśmy na 6 pozycji. Jeżeli chodzi o Mistrzostwa Polski to założeniem był tytuł mistrzowski, więc trudno mówić o pełnym zadowoleniu. W pięciu na siedem rund stawaliśmy na podium. Szkoda, że czasami brakowało szczęścia. Ale było wiele rajdów, w których jechaliśmy bardzo dobrze, była fajna konkurencja i dużo emocji. Dziękuję całemu zespołowi za ciężką pracę i kibicom za wsparcie" – powiedział Michał Sołowow.

"Nie jestem zadowolony z 3 miejsca w Mistrzostwach Polski, ponieważ cel był inny. Pomimo, że dawaliśmy z siebie wszystko i w niektórych rajdach byliśmy blisko zwycięstwa, to zabrakło przysłowiowej „kropki nad i”, albo może i szczęścia. Ogromne wyrazy podziękowania dla naszych inżynierów, mechaników i całego zespołu, który robił wszystko, abyśmy mogli z Michałem być dobrze przygotowani do każdych zawodów. Bardzo dziękujemy również kibicom i wszystkim, którzy byli z nami w tych przyjemnych i w tych trudniejszych chwilach" – dodał Maciek Baran.

Nie znane są jeszcze oficjalne wyniki Rajdu Polski. Gdyby zostały utrzymane wyniki, które na razie są nieoficjalne, to wówczas Mistrzem Polski zostanie Kajetan Kajetanowicz (195 punktów) - przed Bryanem Bouffierem (187,5) i Michałem Sołowowem (183).
Zobacz koniecznie: Wszystko o Ford
Tematy w artykule: Ford RSMP Michał Sołowow