mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Sołowow ponownie liderem ME

Sołowow ponownie liderem ME

Michał Sołowow i Maciek Baran (Peugeot 207 S2000) wygrali punktację mistrzostw Europy w 39. Rajdzie Barum i odzyskali prowadzenie w tej serii.

Sołowow ponownie liderem ME
Załoga Cersanit Rally Team ukończyła zawody na dziewiątym miejscu w „generalce”. Kielecko-krakowski duet wywiózł z Czech 15 punktów i mając na koncie 66 „oczek”, wyprzedza najgroźniejszego konkurenta Giandomenico Basso o cztery punkty. Zwycięzcą rajdu został lokalny ulubieniec Jan Kopecky (Skoda Fabia S2000). Drugi był lider serii Intercontinental Rally Challange - Kris Meeke (Peugeot 207 S2000).- "Barum od zawsze jest niezwykle wymagającym rajdem. Konkurencja w Czechach była jedną z najmocniejszych w Europie. Startowało ponad 20 samochodów S2000, kilkanaście szybkich „enek”, cała czołówka IRC i Mistrzostw Europy. Jechało nam się świetnie, otrzymaliśmy od Peugeot Sport nowe zawieszenie, które sprawowało się znakomicie na tych nierównych, wyboistych drogach. Ale ponieważ jechaliśmy na nim po raz pierwszy, więc musieliśmy się do niego przyzwyczaić. Dlatego na początku nasze czasy były trochę poniżej oczekiwań. Potem już było już coraz lepiej. Mamy powody do zadowolenia, bo odzyskaliśmy prowadzenie w punktacji ME i zdobyliśmy punkty, które gdzieś w końcówce sezonu mogą być kluczowe. Ale najbardziej cieszy mnie fakt, że wreszcie mamy odpowiedni setup samochodu. Dziękujemy wszystkim kibicom za wsparcie i doping. Widok biało-czerwonych flag na trasie bardzo nam pomagał" – powiedział Michał Sołowow.

W dniach 10-12 września załoga Cersanit Rally Team wystartuje w Rally Principe de Asturias w Hiszpanii – ósmej rundzie rajdowych Mistrzostw Europy.

Podobne wiadomości:

70. Rajd Polski: Bouffier liderem po I etapie

70. Rajd Polski: Bouffier liderem po I etapie

Aktualności 2013-09-15

Pech (?) Kubicy

Pech (?) Kubicy

Aktualności 2013-03-23

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.